نمونه هایی از کارت ویزیت با برش خاص و جذاب

اگر شما هم از کارت ویزیت های ساده و تکراری خسته شده اید و از طراحی آنها صرف نظر کرده و میخواهید کارت ویزیت خود را خلاقانه و حرفه ای طراحی کنید؛ پیشنهاد میکنیم با انتخاب یک برش خاص و مناسب با موضوع کسب و کارتان، کارت ویزیت خود را نسبت به رقبا برجسته تر کنید؛ اگر می خواهید تصوری ماندگار از کارت ویزیت خودایجاد کنید، راه موثر برای ایجاد نقطه تفاوت برای شما، انتخاب اشکال متفاوت است؛ طراحی کارت ویزیت با برش خاص ، بیشتر از کارت معمولی هزینه خواهد داشت و همچنین زمان بیشتری را در چاپخانه نیاز دارد، اما تاثیر موثرتری بر ذهن مخاطب شما می گذارد.

اینطور که، بنا به طرح و ایده شما قالب اختصاصی ساخته می شود و به همین جهت از سایر رقبا متمایز دیده خواهید شد؛ فراموش نکنید یک کارت ویزیت جذاب می تواند تاثیر شگفت انگیزی در ساخت تصویری ماندگار در ذهن مخاطب ایجاد کند.

موضوعی که در رابطه با چاپ کارت ویزیت های خلاقانه باید به آن توجه کرد این است که، علی رغم تمام جذابیتی که این گونه برش‌های خاص می‌توانند در نگاه اول داشته باشند، تهیه و چاپ آن‌ها با هزینه بسیار بالایی همراه خواهد بود؛ در ادامه چند نمونه کارت ویزیت با برش خاص و حرفه ای برای ایده گرفتن به شما ارائه خواهیم کرد…

مرتبط بخوانید: روانشناسی رنگ ها در طراحی کارت ویزیت

نمونه کارت ویزیت با برش خاص

 

کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با طراحی و برش خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت با طراحی و برش خاص
طراحی کارت ویزیت با برش خاصطراحی کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت با برش خاصطراحی کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت خاصطراحی کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت با برش خاصطراحی کارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با برش خاص

 

مرتبط بخوانید: اهمیت چاپ صحیح در کارت ویزیت

مجموعه طراحان اطلس قادر است با طراحی های ویژه و برش‌های گرد کارت ویزیت با کیفیت،جذاب و مقرون به صرفه‌ای را به مشتریان خود ارائه دهد.

توجه

جهت سفارش طراحی و چاپ انواع کارت ویزیت با شماره های زیر تماس بگیرید.
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۸۷۸۰۲۰ – ۰۹۱۲۴۶۶۶۴۶۹

شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰

همچنین شما عزیزان میتوانید قبل از اقدام به تهیه کارت ویزیت اختصاصی خود، با مشاورین مجموعه “طراحان اطلس” در این زمینه به صورت رایگان مشورت کرده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

 

 

 

کارت ویزیت حرفه ای چه اطلاعاتی را به ما میدهد؟

کارت ویزیت به عنوان یکی از مهمترین اقلام ست اداری، در بازاریابی تجارت‌های گوناگون نقش به سزایی دارد. به همین دلیل چگونگی طراحی و چاپ کارت ویزیت بسیار مهم بوده و باید به اطلاعاتی که در آن درج می‌شود توجه بسیار کرد.

کارت ویزیت دارای فضایی کوچک برای ارائه اطلاعات گوناگون است. در نتیجه انتخاب اطلاعات قابل ارائه روی کارت ویزیت موضوع حساس و بسیار مهمی به‌نظر می‌رسد. بسیاری از افراد کارت ویزیت را تنها یک ابزار ارتباطی می‌دانند در حالی که کارت ویزیت به‌نوعی یک ابزار تبلیغاتی نیز تلقی می‌گردد. بنابراین بسیار مهم است که با حفظ تعادل در میزان اطلاعات ارائه شده، بتوان موارد ضروری برای ایجاد ارتباطی کامل را در اختیار مخاطب گذاشت.

اطلاعات اصلی در کارت ویزیت حرفه ای

درج بعضی از اطلاعات روی کارت ویزیت ضروری است. به این معنا که در صورت نبود این اطلاعات و یا غلط بودن آن‌ها، کارت ویزیت به کارتی بی‌اثر تبدیل خواهد شد. از جمله‌ی این اطلاعات می‌توان به نام و هویت صاحب کارت، تخصص، جایگاه شغلی و اطلاعات تماس اشاره کرد.

اطلاعات درج شده روی کارت ویزیت برای آن است که ایجاد ارتباط با صاحب کارت را تسهیل کند. بنابراین در درجه اول باید نام شخص حقیقی یا حقوقی صاحب کارت به‌درستی روی آن نوشته شود. معمولا این نام با فونتی بزرگ‌تر و متفاوت طراحی می‌شود؛ تا بیشتر از سایر اطلاعات دیده شود. نکته مهم دیگر که به هنگام طراحی کارت ویزیت باید به آن توجه کرد انتخاب درست نام است. به عنوان مثال لزومی ندارد اسم شناسنامه‌ای شخص روی کارت نوشته شود. چراکه بسیاری از افراد علاقه دارند در حوزه کاری خود با نام مستعار شناخته شوند.

تخصص و جایگاه شغلی، اطلاعات ارزشمند دیگری است که روی کارت باید درج شود. اگرچه این موضوع بسیار ساده به‌نظر می‌رسد؛ اما در موارد زیادی دیده شده که یکی از این دو مورد فراموش شده است. در واقع بسیاری از افراد جایگاه شغلی را با تخصص اشتباه می‌گیرند؛ و این موضوع باعث می‌شود که چنین اطلاعات ارزشمندی جایگاه خود را روی کارت ویزیت از دست بدهند. به عنوان آخرین نکته در این مبحث توجه داشته باشید که اگر می‌بایست اطلاعات بیشتری درباره تخصص فرد، روی کارت ویزیت درج شود؛ بهتر است از فونت کوچک‌تر استفاده کرده و در ادامه، جایگاه شغلی و تخصص او در بخش مناسبی از کارت قرار گیرد. البته می‌توان این اطلاعات تکمیلی را در پشت کارت ویزیت نیز درج کرد.

در نهایت اطلاعات تماس، سومین و آخرین اطلاعات ضروری است؛ که باید روی کارت ویزیت ثبت شود. ضروری بودن اطلاعات تماس از این جهت است که موجب برقراری ارتباط بین صاحب کارت و مخاطب خواهد بود. طبیعتا هرچه اطلاعات تماس ساده‌تر و در دسترس‌تری وجود داشته باشد؛ امکان دریافت تماس بیشتر خواهد بود. در دنیای امروز وجود شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل، از ضروریات یک کارت ویزیت کامل است. در هنگام انتخاب روش‌های تماس نیز بهتر است هر دو سمت تماس‌گیرنده و صاحب کارت ویزیت در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ممکن است برقراری ارتباط از طریق ایمیل درج شده در کارت ویزیت برای صاحب کارت ساده به نظر برسد؛ اما برای مخاطبان خاص او دشوار باشد. این در حالی است که در بعضی موارد و برای مخاطبان دیگر، اطلاعات تماس در شبکه‌های اجتماعی مشهور از تمام راه‌های گفته شده ساده‌تر خواهد بود.

اطلاعات جانبی کارت ویزیت

آنچه در بالا گفته شد شامل اطلاعاتی بود که حضور آن‌ها برای معنا یافتن و کاربردی بودن کارت ویزیت ضروری است. اما هر کارت ویزیت بنابر نیازهای خاص، نوع مخاطبان و حوزه فعالیت، می‌تواند دارای اطلاعات بیشتری نیز باشد.

لوگو و شعار تبلیغاتی، اولین اطلاعات جانبی است که طرح ظاهری کارت ویزیت را جذاب می‌کند. البته این اطلاعات بیشتر برای کارت ویزیت ‌های شرکتی کاربرد دارد؛ و برای کارت ویزیت های شخصی آنچنان جذاب نیست.

اطلاعات ارتباطی صاحب کارت ویزیت در فضای مجازی از موارد دیگری است که درج آن‌ها در کارت ویزیت احتمالا مفید باشد. امروزه وب‌سایت اختصاصی و آدرس پروفایل در شبکه‌های اجتماعی مختلف، پل ارتباطی خوبی بین مخاطبان و کسب‌وکارهای گوناگون شده است. یک پیشنهاد جذاب در این زمینه، طراحی یک صفحه اختصاصی در سایت برای دریافت‌کنندگان کارت ویزیت و هدایت آن‌ها به این صفحه با استفاده از درج QR-Code روی کارت ویزیت است.

در نهایت تا حد ممکن باید از ارائه اطلاعات اضافی روی کارت ویزیت خودداری کرد. همان‌طور که گفته شد کارت ویزیت ابزاری برای ایجاد ارتباط است؛ و قرار نیست به معرفی کامل و جامع صاحب کارت و خدماتش بپردازد.

 

 

نمونه کارت ویزیت های جذاب با طراحی خاص

کارت ویزیت اولین، ساده ترین و پرکاربردترین ابزار تبلیغاتی، جهت معرفی کسب‌ و‌ کار شماست؛ به طور کلی کارت ویزیت ها به سه شکل عمودی، افقی و مربعی به چاپ می‌رسند؛ در واقع طراحی صحیح و چاپ مناسب کارت ویزیت ها نکته‌ای است که همواره باید به آن توجه داشت؛ به عنوان مثال چگونگی درج اطلاعات، استفاده از لوگوی تجاری، توجه به توناژ رنگی و جنس مناسب آن از موارد حائز اهمیت در این زمینه است. امروزه جهت افزایش ماندگاری و ظاهری زیباتر، از روکش‌های سلفون مات و براق و لمینت در چاپ کارت ویزیت ها استفاده می‌گردد. افزودن سطح UV، نقره‌کوب و طلاکوب به کارت نیز از دیگر مواردی است که می‌تواند زیبایی ظاهری آن را چندین برابر کند. در این بخش همراه ما باشید تا در ادامه شما را با چند نمونه کارت ویزیت با طراحی خاص و جذاب، آشنا کنیم؛

هرگز این نکته را فراموش نکنید، که طراحی حرفه ای کارت ویزیت زمانی مورد توجه قرار میگیرد که از کیفیت بالایی در بخش چاپ برخوردار باشد.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

عدم توجه به هر کدام از نکات مهم در طراحی کارت ویزیت و چاپ صحیح آن می‌تواند به راحتی این کارت تبلیغاتی را به یک کارت بی‌فایده بدل کند. به همین دلیل مجموعه‌ی  با دارا بودن مجرب‌ترین متخصصان در زمینه طراحی و چاپ کارت ویزیت‌ قادر ‌به ارائه کارت ویزیت های جذاب و با کیفیت به مشتریان خود می‌باشد.

همچنین این مجموعه به عنوان اولین و تنها ارائه‌دهنده ابزاری جهت طراحی آنلاین و رایگان محصولات چاپی همچون کارت ویزیت، سربرگ، تراکت، بروشور، کارت دعوت و … مفتخر است که با گردآوری مجموعه‌ای از طرح‌های متنوع و جذاب امکان انتخاب کارت ویزیت دلخواه و ویرایش آن متناسب با اطلاعات تجاری هر فرد به صورت کاملا رایگان و آنلاین را برای مشتریان عزیز خود فراهم کرده است. همچنین پس از انتخاب طرح دلخواه و ویرایش آن امکان ثبت سفارش و قرارگیری آن طرح در فرآیند چاپ باکیفیت نیز از دیگر مزایایی است که به صورت اتوماتیک توسط مجموعه “طراحان اطلس” ارائه می‌گردد.

نمونه کارت ویزیت با طراحی خاص

 

طراحی کارت ویزیت
کارت ویزیت خاص چوبینمونه کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت جذاب
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت جذاب
نمونه کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزی خاص
نمونه کارت ویزیتنمونه کارت ویزیت شیشه ای
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت جذاب
نمونه کارت ویزیتنمونه کارت ویزیت
کارت ویزیت جذابنمونه کارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت شیککارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت حرفه اینمونه کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزیت شیک
نمونه کارت ویزیت حرفه اینمونه کارت ویزیت شیک
نمونه کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت خاصکارت ویزیت حرفه ای و خاص
نمونه کارت ویزیت شیکنمونه کارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت خاصکارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت شیککارت ویزیت شیک
نمونه کارت ویزیت خاصکارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت حرفه ایکارت ویزیت حرفه ای
نمونه کارت ویزیت شیکنمونه کارت ویزیت شیک
نمونه کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت حرفه ایکارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزیت حرفه ای

 

 

توجه

جهت سفارش طراحی و چاپ انواع کارت ویزیت با شماره های زیر تماس بگیرید.
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۸۷۸۰۲۰ – ۰۹۱۲۴۶۶۶۴۶۹

شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰

همچنین شما عزیزان میتوانید قبل از اقدام به تهیه کارت ویزیت اختصاصی خود، با مشاورین مجموعه “طراحان اطلس” در این زمینه به صورت رایگان مشورت کرده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

 

رنگ در فاکتور چه معانی دارد؟

فاکتورها یکی از مهمترین اسناد تجاری در کسب‌ و‌ کارها هستند؛ بنابراین باید به نحوی طراحی و چاپ شوند که از اعتبار حقوقی کافی برخوردار باشند؛ همانطور که میدانید تنها فاکتورهای رسمی، مورد تایید مراجع مرتبط همچون اداره‌ی امور مالیاتی و دارایی قرار می‌گیرند. در نتیجه برای اطمینان از ارزشمند بودن فاکتورهای صادر شده، باید به ویژگی‌های یک فاکتور رسمی توجه داشت؛ در این بخش ترتیب و معانی رنگ در فاکتور رسمی، از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد. البته دیگر فاکتورهای فروش که رسمیت نداشته و صرفا بنابر خواسته‌ی خریدار صادر می‌گردند هم می‌توانند در رنگ‌های متنوعی طراحی و چاپ شوند.

در این نوشته قصد داریم به بررسی نکات مهمی درباره معانی رنگ در فاکتور رسمی بپردزایم؛ در ادامه همراه ما باشید…

رنگ در فاکتور رسمی

فاکتورهایی که مورد تایید اداره دارایی هستند، در خصوص رنگ محدودیت خاصی ندارند؛ در نتیجه فاکتورهای تک رنگ، دو رنگ و چهار رنگ را می‌توانید برای ارائه به سازمان اداره دارایی تهیه کنید؛ اما معمولا برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، فاکتورها را با چاپ تک رنگ یا دو رنگ تهیه می‌کنند. وقتی از روش چاپ تک رنگ یا دو رنگ برای چاپ فاکتور استفاده می‌شود، برای هر برگه‌ی فاکتور، رنگ خاصی اختصاص داده میشود.

استفاده از کاغذهای رنگی علاوه بر تنوع و زیبایی بخشیدن به فاکتور، تقسیم‌بندی و کاربرد هر برگه را مشخص می‌کند. انتخاب این رنگ ها مشروط به رعایت قوانین خاصی است که در ادامه به بررسی هرکدام از آنها میپردازیم.

رنگ در فاکتور

۱- رنگ برگه‌های فاکتور

در این بخش، ذکر این نکته بسیار ضروری است، که تعداد برگه‌های فاکتور برای اداره دارایی اهمیتی ندارد، اما باتوجه به اینکه هر کسب‌و‌کاری باید یک برگه فاکتور را برای فروشنده، برگه‌ای را برای ثبت در اسناد حسابداری و برگه‌ای را برای خریدار تهیه کند؛ فاکتورها معمولا به صورت دو یا سه برگی تهیه می‌شوند.

برگه اول که به مشتری ارائه میشود؛ سفید رنگ بوده و معمولا از کاغذ ۸۰ گرمی تهیه می‌شود. برای برگه دوم و سوم غالبا از رنگ‌های آبی، زرد، سبز، قرمز و صورتی استفاده می‌کنند. معمولا جنس برگه‌های دوم و سوم نازک‌تر بوده و از کیفیت پایین تری (۴۰ تا ۵۵ گرم) برخوردارند.

۲- رنگ شماره فاکتور

موضوع حائز اهمیت دیگر در بحث رنگ فاکتور، توجه به رنگ شماره سریال فاکتور است؛ طبق قوانین تهیه فاکتور رسمی، این شماره سریال حتما باید به رنگ قرمز باشد؛ این شماره سریال همانطور که از نامش پیداست، نباید تکراری باشد؛ و روی هر فاکتور باید یک شماره سریال اختصاصی چاپ شود. در حقیقت شماره سریال درج شده روی هر فاکتور نباید پرینتی باشد. به همین دلیل شماره سریال فاکتورها معمولا به وسیله‌ی دستگاهی مخصوص، با رنگ قرمز و به صورت برجسته روی فاکتور درج می‌شود. بنابراین باید توجه کنید که دستگاه‌های شماره‌ زن دستی و همچنین شماره‌های پرینت شده، به هیچ‌وجه مورد قبول مامورین دارایی نیستند.

توصیه میکنیم اگر اطلاعات فروشنده ثابت است؛ این اطلاعات نیز در مرحله چاپ و به صورت پرینت شده در محل مدنظر درج شود.

رنگ شماره سریال فاکتور

۳- رنگ فاکتور، متناسب با جنس کاغذ

نکته‌ی دیگر درباره استفاده از رنگ‌های مختلف در فاکتور، به موضوع جنس کاغذ برمی‌گردد. گاهی فاکتورهای چند برگی با استفاده از کاغذهای کاربن‌لس (بدون نیاز به کاربن) تولید می‌شوند. این کار کمک می‌کند تا بدون گذاشتن کاربن بین برگه‌های فاکتور، هرچه در برگه‌‌ی اول درج می‌شود؛ در برگه دوم و سوم نیز ثبت گردد. اما نکته‌‌ی اساسی این است که کاغذهای کاربن‌لس، مناسب پرینت گرفتن با پرینتر لیزری و جوهر افشان نیست؛ و حتما باید با پرینتر سوزنی یا چاپ افست، عمل چاپ روی آن‌ها انجام شود. همچنین رنگ کاربن این کاغذها معمولا مشکی یا آبی است؛ که توصیه می‌شود مبتنی بر رنگ‌های انتخابی، برای کاغذ و چاپ روی آن، رنگ مناسب انتخاب شود.

 

توجه

برای سفارش طراحی و چاپ انواع فاکتور فروش و فاکتور رسمی با شماره های زیر تماس بگیرید.
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۸۷۸۰۲۰ – ۰۹۱۲۴۶۶۶۴۶۹

شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰

 

بررسی ویژگی های انواع فاکتور

همانطور که میدانید، فاکتور برگه ای با ماهیت تجاری است که توسط فروشنده و با توجه به خرید صورت گرفته جهت تحویل به خریدار صادر می گردد؛ فاکتورها انواع مختلفی دارند؛ که بر اساس ویژگی‌ های متفاوت تقسیم بندی می‌شوند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به سایز، درجه رسمیت، جنس برگه، طراحی، نوع چاپ، شروع شماره فاکتور و گرماژ کاغذ آن اشاره کرد؛ هرکدام از این ویژگی ها خاصیت متفاوتی به فاکتور می‌دهد و موجب می‌شود فاکتور، دارای کارایی‌های متنوعی باشد؛ که در این مطلب قصد داریم به بررسی هرکدام بپردازیم؛ شما عزیزان با آشنایی و درنظر گرفتن این ویژگی ها میتوانید مناسب ترین نوع فاکتور را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید.

بررسی انواع فاکتور از نظر رسمیت

فاکتورها فارغ از ویژگی‌های ظاهری شان، از نظر اعتبار حقوقی در دو نوع رسمی و غیر رسمی طراحی و چاپ می‌شوند؛ فاکتورهای رسمی برای آن دسته از مشاغل و کسب‌ و کارهای حقیقی و حقوقی که بایستی نسخه ای از فاکتور را به اداره مالیات تحویل دهند کاربرد دارند. در واقع چنین مشاغلی وظیفه داشته مالیات بر ارزش افزوده مشتری را نیز محاسبه نمایند. و در صورتی که افراد دارای این گونه مشاغل این نوع از فاکتورها را به اداره مالیات ارائه ندهند جریمه شده و بایستی مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کنند.

در مقابل این، فاکتور غیررسمی تنها برای اعلام قیمت و ارائه به مشتریان تهیه می‌شود؛ از این رو ممکن است بسیاری از ویژگی‌های فاکتور، رسمی را در بر نداشته باشد. طبیعی است که چنین فاکتوری در مراجع حقوقی نیز فاقد اعتبار است.

فاکتور فروش و فاکتور رسمی

مرتبط بخوانید: چاپ فاکتور فروش و فاکتور رسمی

انواع فاکتور از نظر سایز

فاکتورها معمولا در دو سایز A4 و A5 طراحی و چاپ می‌شوند؛ از نظر قانونی هم فاکتور، رسمی می‌تواند در این دو سایز چاپ شود؛ اما طبق قاعده عرفی، اندازه فاکتور رسمی بهتر است A4 باشد، این باعث میشود تا اطلاعات متعددی که باید در فاکتور رسمی درج شود، براحتی و با در اختیار داشتن فضای کافی، در برگه درج شود.

اما در خصوص فاکتورهای غیررسمی، با توجه به اینکه هدف از تولید آن، ارائه به اداره امور مالیاتی نیست؛ می‌توان از هر سایز دلخواهی استفاده کرد.

تقسیم بندی فاکتورها مبتنی بر نوع طراحی

نوع طراحی فاکتورها نیز یکی دیگر از عوامل ایجاد تفاوت میان آن ها شده؛ از نظر طراحی، فاکتورها در دو نوع سربرگ دار و بدون سربرگ هستند. فاکتورهای بدون سربرگ را میتوانید به طور معمول در فروشگاه های لوازم التحریر و لوازم اداری به شکل آماده، خریداری نمایید. اما با این حال اگر فاکتور منحصر به فردی را نیاز داشته باشید، لازم است که بنا بر نیاز و سلیقه خود اقدام به طراحی و چاپ یک فاکتور خاص نمایید.

انواع فاکتورها از نظر جنس و گرماژ برگه

فاکتورها از نظر جنس و گرماژ کاغذ مورد استفاده نیز، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؛ در حقیقت مسئله روش استفاده از فاکتور، می‌تواند بر نوع کاغذ انتخابی موثر باشد. کاغذ تحریر ۸۰ گرمی، اولین و مناسب ترین گزینه برای چاپ فاکتور است. این کاغذ با چاپ توسط پرینتر کاملا هماهنگ بوده و اگر فاکتورها توسط نرم‌افزارهای صدور فاکتور تهیه شود، انتخابی بسیار عالی خواهد بود.

گزینه معمول و مورد استفاده دیگر کاغذ کاربن‌لس ۵۵ گرمی است. این نوع کاغذ برای فاکتورهایی که به‌صورت دستی تکمیل می‌شوند کاربرد دارد.

بررسی انواع فاکتور از نظر نوع چاپ

برای چاپ یک فاکتور، بایستی موارد مختلفی مثل جنس کاغذ، تعداد برگه، سایز کاغذ، کاربن‌دار و بدون کاربن بودن برگه‌ ها و رنگ فاکتور و… مورد توجه و بررسی قرار بگیرند.

از نظر تعداد برگه فاکتور ها به دسته های ۲برگی، ۳برگی و ۴برگی تقسیم میشوند؛ علاوه بر آن امکان چاپ فاکتور ها در نمونه های تک رنگ، سیاه و سفید، چاپ دو رنگ، چاپ چهار رنگ ( آبی، قرمز، زرد و مشکی) وجود دارد.

فاکتورهای مختلف مبتنی بر شماره

از جمله ویژگی‌هایی که به فاکتورها رسمیت می‌بخشد؛ وجود شماره فاکتور، بر روی آن است؛ شماره فاکتور، با دستگاهی مخصوص و پس از مرحله چاپ روی فاکتورها درج می‌شود. این شماره قرمز رنگ، که حالتی برجسته دارد، روی هر برگه فاکتور، متفاوت است.

رعایت این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا فاکتور، تولید شده، برای ممیز مالیاتی معتبر و قابل استناد باشد. موضوع مهم دیگر آغاز و تسلسل شماره سریال فاکتور است؛ مراجع قانونی عدد مشخصی را برای شروع شماره سریال فاکتورها تعیین نکرده‌اند؛ اما درباره تسلسل آن باید بیشترین دقت و حساسیت صورت گیرد. تجربه ثابت کرده است که یکی از نشانه‌های درستی حساب‌ها، وجود تسلسل در فاکتورهای ثبت شده است.

شماره فاکتور

 

 

 

 

 

 

چاپ فاکتور فروش و فاکتور رسمی

فاکتور چیست؟ فاکتور، یک سند تجاری و رسمی است که پس از تایید خرید، توسط فروشنده محصول یا خدمات به خریدار ارائه می گردد؛ در این برگه تجاری محتویات خرید اعم از نوع محصول، تعداد و قیمت آن باید به طور دقیق ذکر گردد. به‌طور کلی فاکتور ها به دو گروه فاکتور رسمی و فاکتور فروش تقسیم می‌شوند؛ فاکتور فروش در بسیاری مواقع از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا علاوه بر اینکه که صدور آن به منزله‌ ی دریافت وجه از خریدار و تحویل کالا به او میباشد، در مورد بعضی محصولات حکم گارانتی را نیز دارد. بدین صورت که با تحویل کالای معیوب و فاکتور (به عنوان برگه گارانتی) به فروشنده، می‌توان از گارانتی مدت‌دار کالا استفاده کرد. به همین جهت چاپ فاکتور فروش بسیار مهم و کاربردی میباشد؛

در ادامه ابتدا شما را با تفاوت های فاکتور فروش و فاکتور رسمی آشنا کرده و سپس به معرفی و بررسی انواع مختلف فاکتور فروش خواهیم پرداخت؛ همراه ما باشید…

چاپ فاکتور فروش

تفاوت فاکتور فروش و فاکتور رسمی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، فاکتورها به دو گروه فاکتور فروش رسمی و فاکتور فروش معمولی تقسیم می‌شوند؛ نحوه قرارگیری محصولات و خدمات در این دو به نوع خدمات و محصولات بستگی دارد؛ به طور مثال فاکتوری که توسط فروشنده مغازه و سوپرمارکت صادر می‌شود با فاکتوری که توسط یک شرکت واردکننده محصولات تجاری ارائه می‌گردد بسیار متفاوت است.

در نوع اول، نیازی نیست یک برگ از فاکتور به اداره دارایی و امور مالیاتی ارائه شود؛ در صورتی که در نوع دوم متناسب با نوع کسب و کاری که وجود دارد، یک سند تحت عنوان فاکتور بابت معامله فی‌مابین، تهیه و توسط فروشنده به خریدار با مهر یا امضا تحویل داده میشود. و می‌بایست این سند توسط یکی از طرفین به سازمان امور مالیاتی ارائه شود. بنابراین فاکتور اول در گروه فاکتور فروش معمولی و دومی در نوع رسمی قرار می‌گیرد.

چاپ فاکتور فروش

چاپ انواع فاکتور فروش

یک فاکتور زیبا و چشم نواز می تواند نشان دهنده اعتبار کار و شغل شما عزیزان باشد. اگر همچنان به دنبال مکانی برای طراحی و چاپ فاکتور می باشید، مجموعه تخصصی چاپ اطلس بهترین پیشنهادها را برای شما عزیزان دارد. چاپ فاکتور کاربن لس و چاپ فاکتور تحریر با زیر فاکتور های الوان و چاپ فاکتور مالیاتی در انواع گوناگون از جمله فاکتور های قابل عرضه مجموعه می باشد

چاپ فاکتور کاربن لس NCR

امروزه، چاپ فاکتور کاربن لس ، از پرمصرف ترین انواع فاکتور در کشور می باشد؛ از مزایای فاکتور کاربن لس این است که برای نوشتن فاکتور شما نیازی به قرار دادن کاربن بین برگه های فاکتور نخواهید داشت؛ چاپ فاکتور کاربن لس در مجموعه چاپ اطلس، در سه خانواده چاپ تک رنگ مشکی یا سورمه ای ، دو رنگ قرمز مشکی و یا چهار رنگ ( فول رنگی ) و به صورت صحافی شده کامل و با شماره ملخی قرمز فارسی امکان چاپ دارد.
“در چاپ فاکتور به ازای هر شماره متناسب با تعداد برگ انتخابی شما برگه تحویل داده خواهد شد؛ برای مثال در انتخاب ۲۰۰۰ شماره ۳ برگی، به ازای هر شماره ۳ برگه تحویل داده میشود یعنی برای سفارش ۲۰۰۰ شماره ۶۰۰۰ برگ تحویل داده خواهد شد.”

چاپ فاکتور تحریر ۷۰ زیر الوان ۶۰

چاپ فاکتور تحریر ۷۰ گرم با زیر الوان ۶۰ گرم، به دلیل قیمت مناسب جزو فاکتور های پرمصرف بازار محسوب می شود. در فاکتور تحریر برخلاف فاکتور کاربن لس در بین صفحات نیاز به کاربن مجزا دارند؛ اما به دلیل اینکه در چاپ فاکتور تحریر از کاغذ های عمومی استفاده میشود تا حدی کیفیت چاپ فاکتور تحریر بالاتر است. چاپ فاکتور تحریر در ۴ گروه چاپ میشود. چاپ فاکتور تک رنگ مشکی، چاپ فاکتور ۲ رنگ، چاپ فاکتور تمام رنگی و یک نوع فاکتور تحریر ۷۰ گرم با زیر الوان ۶۰ گرم تک رنگ می باشد. چاپ فاکتور تحریر به صورت صحافی شده کامل و با شماره ملخی قرمز فارسی می باشد که به صورت ۲برگی و ۳برگی قابل ارائه می باشد.

 

چاپ فاکتور قبض یک سوم A4

نوع دیگر محصولات چاپ فاکتور، چاپ فاکتور قبضی یک سوم A4 می باشد. فاکتور قبضی به دو صورت تک برگی (دسته چکی) و ۲ برگی یا ۳ برگی چاپ میشود. چاپ فاکتورهای ۲ برگی یا ۳ برگی قبضی نیز به دو صورت تحریر ۷۰ با زیر الوان ۶۰ گرمی و یا کاربن لس چاپ و عرضه میشود. چاپ فاکتور قبضی به صورت صحافی شده کامل و با شماره ملخی فارسی می باشد.

چاپ فاکتور رسمی دارایی (مالیاتی)

از دیگر محصولات سری فاکتور، فاکتور رسمی دارایی می باشد. چاپ فاکتور رسمی دارایی به سه صورت کاربن لس، مخصوص پرینتر و معمولی قابل چاپ می باشد. چاپ کلیه فاکتور های رسمی دارایی به صورت سایز استاندارد A4 و تک رنگی می باشد. سری فاکتور های رسمی دارایی مالیاتی به صورت ۱۰۰۰ عددی در ۲۰ دسته فاکتور صحافی و دسته بندی خواهند شد.

چاپ فاکتور فروش رسمی

نحوه سفارش فاکتور فروش

 

توجه

برای سفارش طراحی و چاپ انواع فاکتور فروش و فاکتور رسمی با شماره های زیر تماس بگیرید.
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۸۷۸۰۲۰ – ۰۹۱۲۴۶۶۶۴۶۹

–  شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰

 

 

طراحی بروشور خلاقانه و اصول مربوط به آن

در حقیقت تفاوتی که میان کاتالوگ و بروشور وجود دارد، این است که ما در بروشوری که طراحی می‌کنیم علاوه بر معرفی یک محصول، اغلب نحوه‌ی استفاده از آن محصول را نیز توضیح میدهیم؛ به همین دلیل است که به بروشور، کالانما نیز گفته میشود؛ در این مطلب، بررسی می‌کنیم که چه عواملی در طراحی بروشور خلاقانه تاثیر‌گذار است؟ شما با توجه به این نکات کلیدی، میتوانید براحتی طرح بروشور مناسب با کسب و کار خود را انتخاب نمایید؛

اطول مهم در طراحی بروشور خلاقانه

۱٫ ایجاد جاذبه ی بصری با شیوه‌های تا‌کردن متفاوت

دلیلی ندارد بروشور را مانند کتاب به صفحات یک اندازه تقسیم کنیم. گاهی استفاده از اشکال هندسی و تا کردن‌های ناهمگون و متفاوت می‌تواند جذابیت فوق العاده‌ای را برای مخاطب فراهم کند. اما باید دقت کنیم که مبادا محتوا را فدای فرم کنیم. فرم مهم است اما همه چیز نیست. می‌توانید در تا‌ کردن بروشور از اشکال چند وجهی هندسی استفاده کنید. در عین حال مد نظر داشته باشید که پیچیدگی اشکال همیشه باعث زیبایی نمی‌شود و ممکن است از کارایی و تاثیرگذاری بروشور به عنوان یک محصول اطلاع رسان بکاهد.
طراحی بروشور خلاقانه
طراحی بروشور خلاقانه

۲٫ همخوانی بروشور طراحی شده با حرفه و یا محصول شما

باید توجه داشته باشیم که قرار است چه چیزی را در بروشور به مخاطب معرفی کنیم. سپس تصمیم بگیریم که بروشور را در چه ابعاد، شکل و مدلی طراحی کنیم. عدم تطابق بروشور با محصول از تاثیرگذاری آن می‌کاهد و حس نامطلوبی را به مخاطب انتقال می‌دهد.

 

اصول طراحی بروشور خلاقانه

۳٫ در صورت نیاز، بافت و جنس صفحات را تغییر دهید

گاهی محصولی که قصد معرفی آن را دارید می‌تواند نقش صفحات بروشور را برای شما ایفا کند. در برخی مواقع صفحات بروشوری که توسط شما ارائه می‌شود در اصل به معنای همان محصولی است که قصد معرفی آن را دارید. در این صورت بسیار جذاب است که خلاقیت به خرج داده و جنس بروشور را تغییر دهید. این عمل در خلاقانه‌تر شدن طراحی شما بسیار تاثیر‌گذار است.

 

جنس و بافت بروشور

۴٫ از افزودن اجسام غیر کاغذی به بروشور نترسید

گاهی نیاز است که یک جسم غیر کاغذی مانند سی‌دی و فلش معرفی محصول و یا نمونه‌ای از محصول تولید شده را ضمیمه بروشور کنید. در این صورت سعی کنید یک جای زیبا و خلاقانه برای قراردادن آنچه مدنظرتان است در بروشور طراحی کنید. این کار بروشور شما را از یک کالای تک بعدی به یک کالای جذاب تغییر می‌دهد.
طراحی بروشور خلاقانه

۵٫ مفید و حرفه‌ای طراحی کنید

هر چه از میزان ارائه ی اطلاعات بی‌فایده و اضافی به مخاطب بکاهیم، بر تاثیرگذاری بروشور افزوده‌ایم و همچنین دست طراح را برای استفاده از عناصر گرافیکی و اعمال خلاقیت بیشتر برای طراحی بروشور باز گذاشته ایم. توجه داشته باشید که این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس این مساله را بسیار جدی بگیرید.
اصول طراحی بروشور

۶٫ محتوا را جدی بگیرید

محتوایی که شما در بروشور استفاده می‌کنید از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا محتواست که مخاطب را مجاب می‌کند که بروشور را نزد خود نگه دارد و یا آن را به کام سطل زباله بسپارد. پس سعی کنید محتوایی که در بروشور ارائه می‌شود کاربردی باشد.

۷٫ از فونت‌های جذاب استفاده کنید

در طراحی یک بروشور استفاده از فونت‌های خاص و زیبا می‌تواند جذابیت بروشور شما را متحول کند. فونت‌ها و نحوه‌ی چینش کلمات یکی از مهمترین مولفه‌های جلوه بخش به بروشور است. شما با استفاده از فونت‌ها و برش‌های خاص، می‌توانید یک بروشور منحصر به‌ فرد تهیه کنید.
اهمیت فونت در طراحی بروشور

تفاوت تراکت و بروشور در چیست؟

امروزه با گسترش صنعت چاپ و افزایش تاثیر تبلیغات نوین بر میزان جذب و فروش، بسیاری از کسب‌ و کارها به سمت استفاده از انواع روش‌های تبلیغات چاپی جهت معرفی و برندینگ محصولات یا خدمات گرایش پیدا کرده اند، که از مهمترین آنها میتوان بروشور و تراکت را نام برد. اما شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که تفاوت تراکت و بروشور در چیست؟ و هرکدام چه کاربردی در تبلیغات و جذب مخاطب دارند؟

تراکت “flyer” برای معرفی محصولات یا خدمات و انتقال پیام تبلیغاتی به مخاطب مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ تراکت ها اندازه و سایز کوچکتری نسبت به بروشور دارند و در اماکن عمومی توزیع می‌گردند.

مرتبط بخوانید: روند افزایش فروش با پخش تراکت

بروشور “brochure” درسایز بزرگتر از تراکت طراحی و چاپ می‌شوند و به عنوان راهنما، اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد تا مشتری بتواند محصول مورد نیاز خود را انتخاب کند.

از تفاوت های اساسی میان تراکت و بروشور میتوان به نحوه استفاده و کاربرد، اندازه و سایز، حجم و نوع محتوا و نحوه توزیع اشاره کرد؛ که نیاز است قبل از اقدام جهت طراحی و چاپ تراکت یا بروشور این موارد را درنظر بگیرید. ما در ادامه این مطلب به بررسی این تفاوت ها میپردازیم.

مرتبط بخوانید: مهمترین نکات در طراحی بروشور استاندارد

تفاوت کاربرد تراکت و بروشور

تراکت ها اغلب تک برگ هستند و شامل یک پیام کوتاه تبلیغاتی می‌باشد؛ در حالی که بروشور شامل چند لت (به هر بخشی که بعد از تاکردن یک برگه به وجود می‌آید گفته میشود) است و اطلاعاتی را جهت راهنمایی خدمات و معرفی ویژگی محصولات ارائه می‌دهد.

تفاوت در اندازه و سایز

تفاوت چشمگیری میان سایز و اندازه تراکت و بروشور، وجود ندارد؛ تراکت ها معمولا در سایز A5 و بروشور ها نیز در سایز A4 طراحی و چاپ میشوند.

تفاوت حجم و نوع محتوا در بروشور و تراکت

همانطور که اشاره کردیم، تراکت ها در اندازه‌ کوچکتری نسبت به بروشورها طراحی میشنود به همین دلیل فضای کمتری جهت درج محتوا به هنگام طراحی تراکت وجود دارد. محتوایی که داخل تراکت درج می‌گردد شامل یک پیام کوتاه تبلیغاتی است که هرچقدر این پیام بیانی شفاف داشته باشد مشتری را یک قدم به فروش نزدیک‌تر می‌کند. در حالی که در طراحی بروشورها می‌توان حجم بیشتری از محتوا را بر روی آن درج کرد و به همین دلیل بروشورها به عنوان راهنمای کامل معرفی محصولات یا خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تفاوت در نحوه توزیع

تراکت یکی از روش‌های تبلیغاتی است که با انتقال پیام به مخاطب هدف، می‌تواند مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کند. افزایش تعداد مشتریان بالفعل، باعث افزایش میزان فروش ‌و درآمد می‌شود. گاهی ممکن است که مخاطبان هدف عموم مردم باشند و گاهی ممکن است که آنها را بتوان از نظر جنسیت، سن، میزان تحصیلات و … دسته‌بندی کرد.

استفاده از بروشور به مشتریان کمک می‌کند که بتوانند با نحوه استفاده از محصولات یا خدمات آشنا شوند به همین منظور معمولاً بروشور در جعبه‌ای که محصولات قرار می‌گیرند یا هنگام معرفی خدمات به مشتریان ارائه می‌گردد تا مشتریان پس از مطالعه آن بتوانند با نحوه کاربرد محصولات یا خدمات آن کسب‌وکار آشنا شوند.

 

 

چرا باید سربرگ تهیه کنیم؟

هدف اصلی ما از تهیه سربرگ، نظم بخشیدن به مکاتبات اداری است؛ این مکاتبات اداری می‌تواند بسیار متنوع و با موضوعات گوناگونی باشد؛ که هرکدام نیازمند طراحی سربرگ مربوط به خود میباشد. اما هدف از تهیه سربرگ به همینجا ختم نمیشود، و فراتر از نظم دادن به مکاتبات اداری، اهداف دیگری را نیز داراست. اهدافی از جمله، بهبود روابط درون سازمانی، کمک به برنامه بازاریابی و توسعه روابط عمومی. ما در این نوشته به بررسی هر کدام از این اهداف برای تهیه سربرگ اداری پرداخته ایم، و تاثیری که تهیه سربرگ روی آنها میگذارد را برای شما توضیح داده ایم؛

اهداف اصلی در تهیه سربرگ اداری

۱٫ نظم دادن به مکاتبات اداری

همان‌طور که گفتیم اولین هدف تهیه سربرگ نظم دادن به مکاتبات اداری است. کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد که سازمان‌ها بخواهند کلیه مکاتبات اداری و حتی تخصصی آن‌ها، در یک برگه با چارچوب ثابت و طراحی یکسان شکل بگیرد. این کار می‌تواند مزایای بسیار زیادی برای سازمان ایجاد کند. در ساده‌ترین مثال با نگاه کردن به طراحی ظاهری سربرگ، اصالت نامه و مبدا تولید آن مشخص می‌شود.

همچنین سربرگ‌ها با توجه به اطلاعات درج شده می‌توانند آرشیوهای شرکت را منظم و جستجو در آن را ساده کنند. وجود اطلاعات ثابتی از جمله تاریخ، شماره ثبت، پیوست و … روی سربرگ، از جمله مواردی است که در انجام این کار موثر است.

۲٫ تهیه سربرگ با کاربردهای مختلف

گاهی یک سربرگ ثابت پاسخگوی همه نیازهای شرکت نیست. به عنوان مثال سربرگی که در آن یک نامه اداری درج می‌شود؛احتمالا نیازمند بخش پیوست و شماره ثبت است. در حالی که نوشتن یک پروپوزال در قالب سربرگ اداری، نیاز خاصی به این بخش‌ها ندارد.

همین موضوع موجب می‌شود که سازمان‌های حرفه‌ای به‌طور معمول سربرگ‌های متنوعی، با طراحی یکسان و کاربردهای گوناگون تولید کنند. از طرف دیگر از آنجایی که سربرگ‌ها در دو سایز A5، A4 به چاپ می‌رسند با توجه به میزان متن و مستنداتی که در آن‌ها درج می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۳٫ سربرگ ابزاری برای برنامه ریزی بازاریابی

یکی دیگر از اهداف تهیه سربرگ، کمک به برنامه بازاریابی است. البته معمولا سازمان‌ها به‌طور مستقیم و برای پوشش این هدف، اقدام به طراحی سربرگ نمی‌کنند.البته تجربه ثابت کرده است که طراحی زیبا و کاربردی سربرگ قادر است در ایجاد دیدگاه بهتر نزد مخاطبان موثر باشد. به عنوان مثال مطالعه یک طرح پیشنهادی یا گزارش کار، زمانی که در قالب سربرگ نوشته شده است؛ موجب اعتماد بیشتر مخاطب به موضوعات مطرح شده می‌شود.
همچنین هماهنگ بودن طراحی سربرگ با سایر اقلام چاپی و تبلیغاتی سازمان، موجب شکل گرفتن دیدگاهی مثبت در ناخودآگاه مخاطبان می‌گردد. در مثالی ساده هماهنگی میان رنگ سازمانی در اقلام چاپی، طراحی دکوراسیون داخلی سازمان، تبلیغات تلویزیونی و …، موجب می‌شود این حس بیش از همیشه در مخاطبان متبلور گردد.

 

در نهایت، سربرگ می‌تواند به عنوان یک ابزار روابط عمومی نیز عمل کند. در واقع اطلاعات تماس موجود در بخش پایینی سربرگ، به نوعی سازمان‌ها را مطمئن می‌کند تا اطلاعات دسترسی به آن‌ها در هر مکاتبه‌ای که در سربرگ درج شده وجود دارد.

متاسفانه سربرگ‌ها از جمله اقلام چاپی هستند که با وجود اثرگذاری بالا، توجه کمی به آن‌ها می‌شود. در بسیاری از سازمان‌ها طراحی سربرگ اختصاصی به‌طور کلی مورد توجه نیست؛ و در برخی دیگر، سازمان‌ها به اصلاح و استفاده از یک سربرگ آماده اکتفا می‌کنند.

 

 

 

بروشور چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم بروشور را معرفی کنیم، باید بگوییم؛ بروشور برگه‌ای است چند لتی، و یا یک کتابچه‌ چند صفحه‌ ای؛ که وظیفه معرفی کالا یا خدمات هر کسب و کار را به عهده دارد. معادل فارسی بروشور، کالانما است؛ به این معنی که ما در بروشور کالای خود را به صورت کامل و جامع، اما در فرصتی اندک معرفی می‌‎کنیم. گاهی اوقات بروشورها کاربردهای دیگری از جمله اطلاع‌ رسانی و آموزش‌ پیدا می‌کنند. در این مطلب سعی داریم هرآنچه درباره بروشورها باید بدانید را بازگو کنیم؛ برای آشنایی بیشتر با کاربردهای بروشور و اینکه بدانید بروشورها چه اطلاعاتی را به مخاطبین خود عرضه می‌کنند، پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید…

کاربردهای مختلف بروشور

۱- استفاده از بروشور به عنوان معرف محصول

شاید رایج‌ترین نوع استفاده از بروشورها در معرفی محصول باشد. بارها به هنگام باز کردن درب جعبه‌ی دارو برگه‌ ی کوچکی را درون آن مشاهده کرده‌ایم. این برگه حاوی اطلاعات جامع و کاملی درباره‌ی دارو، نحوه‌ی مصرف، میزان مصرف، اثرگذاری و همه اطلاعات مربوط به محصول می‌باشد؛ همچنین زمانی که قصد نصب تلویزیون، ماشین لباسشویی و دیگر وسایل برقی را داریم، جهت آشنایی با نحوه‌ ی نصب و استفاده از آن به راهنمایی که درون جعبه‌ ی محصول است مراجعه می‌کنیم. شاید هرگز به این موضوع دقت نکرده باشیم اما وجود این‌گونه بروشورها همراه محصولات، برای ما بدیهی است و همواره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تصور کنید محصولی را خریداری کرده که نسبت به عملکرد آن هیچ آگاهی ندارید اگر در این حالت هیچ بروشوری همراه آن نباشد نوعی دلزدگی از محصول برایتان ایجاد می‌شود که برای تولیدکننده آن اصلا اتفاق خوبی نخواهد بود. بنابراین استفاده از بروشور به عنوان معرفی کننده‌ی محصول از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از تفاوت‌ هایی که بین کاتالوگ و بروشور در معرفی محصول مطرح می‌گردد توضیح کامل و جامع بروشور در مورد هر محصول است؛ در حالی که یک کاتالوگ به بررسی اجمالی و معرفی کلی چندین محصول می‌پردازد.

۲- استفاده از بروشور جهت معرفی شرکت یا مؤسسه

از این نمونه بروشورها معمولا در حاشیه‌ی سمینارها و نمایشگاه‌ها استفاده میشود که شامل رزومه و معرف سوابق شرکت یا مؤسسه هستند. کاربرد این‌گونه بروشورها بیشتر تبلیغاتی است، و وجود تصاویر چشم‌نواز و طراحی حرفه‌ای و خلاقانه در آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اطلاعاتی را که قصد داریم در این‌ بروشورها به مخاطب انتقال دهیم باید هدفمند، جامع و کامل باشد تا حداکثر تأثیرگذاری را بر روی افراد مختلف داشته باشد.

۳- استفاده از بروشور با محتوای آموزشی

حتما بروشورهایی که در بیمارستان‌ها و مراکز مشاوره در دسترس مراجعین قرار دارند را دیده‌اید. این بروشورها راه‌های مقابله با یک بیماری، یک مطلب روانشناسی، یک مسئله حقوقی و موضوعاتی از این قبیل را به ما آموزش می‌دهند.

این نوع بروشورها از جنبه‌ی تبلیغاتی کمتری برخوردار بوده و اصولا اهداف دیگری را دنبال می‌کنند، اگرچه همواره اهمیت آنها بسیار بالاست. به طور مثال اگر شما مدیر یک موسسه حقوقی هستید با تهیه‌ی این‌گونه بروشورها و آموزش به افراد از طریق آن می‌توانید مقبولیت بیشتری نزد مراجعین خود پیدا کنید و اعتماد آنها را برانگیزید.

۴- استفاده از بروشور به عنوان منو

این بروشورها بیشتر برای رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و مشاغلی مشابه، کاربرد دارند. به این صورت که منو به عنوان بروشور چاپ می‌شود تا مشتری بتواند در صورت تمایل آن را همراه خود ببرد. این بروشورها برای رستوران‌هایی که خدمات بیرون‌بر دارند بسیار مناسب است.

۵- استفاده از بروشور به عنوان راهنمای گردشگری

این بروشورها را در اماکن گردشگری و شهرهای گردشگرپذیر بسیار دیده‌ایم. معمولا به صورت برگه‌های چند لتی حاوی اطلاعات جامعی درباره‌ی محل مورد بازدید و یا لیست کاملی از اماکن دیدنی شهر هستند و بعضا نقشه‌ی شهر در طرف دیگر آنها چاپ می‌شود. هتل‌ها، شرکت‌ها و موسساتی که در حوزه‌ی گردشگری فعالیت می‌کنند می‌توانند از این نوع بروشورها جهت تبلیغات خود بهره ببرند.

۶- استفاده از بروشور به عنوان کارت دعوت

از این بروشورها برای دعوت افراد به نشست‌ها، کنگره‌ها، سمینارها و رویدادهای خاص استفاده می‌شود. باید توجه داشت که ثبت اطلاعات کامل راجع به آن رویداد بسیار مهم خواهد بود. به طور مثال برای یک سمینار، باید موضوع مورد نظر، محورهای کلی مورد بحث، سخنرانان، زمان و مکان برگزاری در بروشور مربوطه ذکر گردد.