چاپ دیجیتال تهرانپارس

اگر به دنبال خدمات چاپ دیجیتال در محدوده شرق تهران و تهرانپارس هستید مرکز چاپ اطلس برای چاپ دیجیتال در شعبه تهرانپارس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

برای تولید محصولات چاپی با کیفیت و حرفه ای بایستی زمان و مراحل آماده سازی بیشتری استفاده کرد. ولی چاپ دیجیتال روشی نوین می باشد که این چاپ شامل چاپ حرفه ای متن یا تصویر در تیراژ پایین و با سرعت بالا بصورت مستقیم از کامپیوتر به دستگاه چاپ منتقل می گردد.در ادامه مطالب بیشتری را در این باره میتوانید مطالعه کنید.

چاپ دیجیتال چیست؟

همان طور که می دانید برای یک چاپ حرفه ای نیاز به مراحل آماده سازی است متن و تصویر به کیفیت تهیه شود و بصورت مستقیم از کامپیوتر به دستگاه چاپ منتقل می گردد.

اگر متریال مورد استفاده ما بطور مثال کاغذ باشد در روش سنتی جوهر و یا مرکب به بافت کاغذ نفوذ پیدا میکند ولی در این روش بصورت لایه نازکی برروی سطح قرار می گیرد که در بعضی چاپگرها متن یا تصویر ارسالی با استفاده از فرایندهای حرارتی یا پوششی و یا تابش یو وی تثبیت میگردند. پس از اتصال کامپیوتر به دستگاه چاپ، متن یا تصویر مورد نظر کپی و متن یا تصویر مورد نظر بصورت کاملا اتوماتیک انجام می گیرد و چاپ دیجیتالی را به ارمغان می آورد.

کاربردهای چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال سرعت و کیفیت بالایی دارد و از آن برای چاپ کارت ویزیت، چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور، پوستر، کارت دعوت و نمونه گیری برای چاپ کتاب استفاده می شود. از دیگر کاربردهای چاپ دیجیتال می توان به چاپ روی فوم، تخته شاسی، رول آب یا هر سطح دیگری اشاره کرد.مرکز چاپ اطلس امکان چاپ دیجیتال در شعبه تهرانپارس را فراهم کرده است.

کاربردهای چاپ دیجیتال

 چاپ دیجیتال و انواع آن بر اساس سطح چاپی(تهرانپارس)

با اینکه هزینه ها در چاپ به روش دیجیتال، بسیار بیشتر از چاپ افست است، ولی به این دلیل که امکان چاپ تیراژ پایین ( حتی یک عدد ) وجود دارد و همچنین زمان آماده شدن آن بسیار سریعتر از چاپ افست می باشد؛ در بین انواع چاپ از محبوبیت بیشتری برخوردار است .

در چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست امکان شخصی سازی وجود دارد. شما اگر قصد چاپ ۱۰۰ عدد سربرگ با طرح و موضوعات مختلف دارید، با این نوع چاپ میتوانید آن را انجام دهید؛ ولی در چاپ افست به دلیل وجود فیلم و زینک و پلیت، امکان چاپ متنوع در تعداد دلخواه وجود ندارد.

چاپ متوسط medium format

سفارشات مرتبط با چاپ بروشور ،چاپ اوراق اداری، چاپ لیبل ، چاپ دیجیتال کاتالوگ، چاپ کارت ویزیت، چاپ دیجیتال سی دی  و چاپ دیجیتال  لیبل و … تا سایز کاغذ چاپ دیجیتالA3+ در این دسته قرار میگیرند.

چاپ بزرگ  Large Format

ابعاد این دسته از سایز A3+ تا عرض ۱۵۰ سانتی متر را شامل می شود که کاربرد این دسته در سفارشات چاپ پوستر دیجیتال، چاپ استند دیجیتال، چاپ فوم برد دیجیتال، چاپ تخته شاسی به روش دیجیتال، چاپ بک لایت دیجیتال  و …. که اغلب برای فضای داخلی In Door  به کار می روند و بر روی انواع کاغذ چاپ دیجیتال انجام پذیر می باشد.

چاپ دیجیتال عریض Wide Format

ابعاد این دسته ازعرض ۱۵۰ سانتی متر و تقریبا محدود می باشد که چاپ بنر، چاپ فلکس دیجیتال، چاپ مش، چاپ دیجیتال استیکر و … که اغلب مصارف فضای بیرونی Out Door  دارند در این دسته بندی قرار میگیرند که اکثرا نسبت به تابش نور خورشید و آب مقوم هستند .

چاپ دیجیتال و انواع آن

انواع چاپ دیجیتال بر اساس نوع تکنولوژی

چاپ دیجیتال نوری  Photolab

در این روش با تابش نور تصاویر را بر روی کاغذهای حساس به نور مثل کاغذ عکاسی چاپ و تثبیت میکنند.

چاپ دیجیتال حرارتی  Thermal

در این روش با ایجاد گرمای شدید به وسیله ماتریس های حرارتی یا لیزر و یا دیگر واکنشهای شیمیایی رنگ و تصویر را بر روی کاغذهای حساس به حرارت چاپ می کنند .

روش تصعید رنگ Dye Submillation

در این روش ابتدا رنگها روی سلفون قرار می گیرند و سپس با استفاده از پرتوهای رنگی مانند ماتریس های حرارتی رنگها، از روی سلفون بخار شده و روی کاغذ ثبت می شوند. قیمت بالای این روش از معایب این روش می باشد. چاپ تی شرت، لیوان، بشقاب و …. در این دسته قرار میگیرند.

چاپ DI(Direct Imaging)

در این شیوه چاپ فایل مورد نظر بصورت مستقیم از کامپیوتر به دستگاه چاپ ارسال شده و فرایند چاپ بصورت کاملا اتوماتیک انجام می شود. چاپ صفحات تیراژ بالا به این روش انجام میگیرد که بسیار مقرون بصرفه است ولی عیب این روش این است که همچنان امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد .

روش چاپ جوهرافشان

این روش با کیفیت ترین و رایج ترین روش چاپ دیجیتال است که فایل پس از ارسال بصورت مرکب های مایع بوسیله هد برروی سطوح چاپی منتقل میشوند . نازل رنگ کاملا دیجیتالی بوده و از دو فرمان مثبت و منفی یعنی پاشیده و نپاشیدن استفاده میکند.

تونری یا جامد پودری

در این روش از طریق نور لیزر ، مرکبهای پودری که تونر نام دارندباردار شده و با ذوب شدن این تونرها ، تصاویر بر روی کتذ نقش میبندد. سرعت چاپ بالا از مزایای این روش است.

مرکبی

در این روش به جای استفاده از مرکبهای پودری از مرکبهای رنگی مایع استفاده می شود و بدلیل محدودیت در ابعاد چاپ که نهایتا A3 می باشد این روش کمتر مورد تپجه قرار گرفته است .

چاپ مارکر لیزری

این روش به وسیله اشعه لیزر و با ایجاد حرارت و سوزاندن ، تصاویر را روی محصول مورد نظر درج میکند که بیشتر در صنایع تولیدی و هدایای تبلیغاتی کاربرد دارد.

مزایای چاپ دیجیتال چیست ؟

 • هزینه چاپ به تعداد نسخه ارتباط دارد
 • قابلیت چاپ حداقل تیراژ حتی یک نسخه
 • قابلیت انتخاب سطوح چاپ مختلف
 • مدت آماده سازی کوتاه
 • چاپ دیجیتال نیازمند استخدام اپراتور حرفه ای نیست
 • چاپ اطلاعات متغییر از قبیل متن یا تصویر ویا تعداد
 • امکان کالیبراسیون دستگاه در تیراژ پایین نیز وجود دارد
 • امکان شخصی سازی کردن سفارش
 • هزینه تمام شده مرقوم به صرفه با توجه به سرعت کار و تیراژ کم

چاپ دیجیتال با کیفیت

چه کاغذی برای چاپ کار من مناسب است؟

انتخاب یک کاغذ مناسب در چاپ به عوامل متعددی مانند نوع طراحی، نوع کار، سلیقه شما و مکان و شیوه استفاده از کار چاپ شده بستگی دارد.

بعنوان مثال در شرکت های دولتی و رسمی کارت ویزیت و اوراق اداری با کاغذهای فانتزی استفاده نمی شود. در صورت نیاز به راهنمایی از راه های مختلف با ما تماس بگیرید و اگر مایلید نمونه کاغذها را از نزدیک ببینید با مراجعه حضوری و مشاهده نمونه های مختلف انتخاب خود را با خیال راحت انجام دهید.

قیمت چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست چقدر است؟

اگر سفارش شما در تیراژ پایین است به فکر چاپ دیجیتال باشید زیرا در تیراژ پایین چاپ افست انجام نمی شود و در صورت انجام هزینه آن بالاست (زیرا هزینه ساخت صفحه چاپی بالاتر از انجام چاپ است و عملا تفاوت قیمت بین ۱۰۰ عدد و ۱۰۰۰ عدد چاپ ناچیز است) ولی در تیراژ بالا (۱۰۰۰ عدد و بیشتر) چاپ افست بسیار بصرفه و ارزان تر خواهد بود.برای راهنمایی بیشتر چاپ دیجیتال میتوانید با مرکز چاپ اطلس در شعبه تهرانپارس تماس بگیرید.

چاپ بنر فوری تهران

چاپ بنر فوری یکی از اصلی ترین خدمات مرکز چاپ ما می باشد که سفارش های شما را با بهترین کیفیت در کوتاه ترین زمان اماده خواهد کرد. همان طور که می دانید چاپ بنر با طرح زیبا، روش عالی برای اعلام خبرهای مهم همچون افتتاح یک مرکز خرید با اشاره به محصولات و خدمات جدید می باشد.

شما می توانید بنرهای خود را در اندازه ها و سایز های مختلف سفارش دهید. چاپ یک بنر فوق العاده بزرگ برای استفاده در یک همایش یا رخداد فرهنگی مورد استفاده می باشد، در حالی که بنر متوسط، ایده آل برای جلب توجه به یک محصول در فروشگاه می باشد.

یکی از روشهای چاپ بنر فوری و ارزان مراجعه به سایت و سفارش آنلاین بنر می باشد و همچنین مشتریان گرامی میتوانند بصورت حضوری به مرکز چاپ ما مراجعه نمایند. مجموعه ما با بهره گیری از بروزترین دستگاه چاپ بنر، می تواند چاپ بنر فوری را با انواع متریال از طریق سفارش چاپ بنر در سامانه ثبت سفارش ما سفارش داده و در اسرع وقت با بهترین کیفیت تحویل بگیرید.

کاربرد چاپ بنر چیست؟

کاربردهای بنر طیف وسیعی را، از استفاده در یک تابلوی تبلیغاتی برای یک کسب و کار کوچک گرفته تا تابلوهای تبلیغاتی در مراکز تجاری، فضاهای نمایشگاهی، بیلبوردها و یا حتی یک پیام ترحیم، شامل می شود و ما در زیر به برخی از کاربردهای مهم چاپ بنر اشاره می نماییم :

 • چاپ بنر تبلیغاتی : انواع بنر تبلیغاتی در کسب و کارهای مختلف مانند موسسه ها و شرکت ها و انواع فروشگاه ها به شکل بنر استند بکار برده میشود
 • چاپ بنر تسلیت: جهت اطلاع رسانی در مکان های مذهبی مانند مساجد, حسینیه ها و … (جهت اطلاع رسانی در مناسبتها مانند چاپ بنر محرم)
 • چاپ بنر همایش: چاپ بنر همایش جهت اطلاع رسانی در همایش ها، کنفرانس ها، سمینار ها و اجلاس های مختلف
 • چاپ عکس روی بنر: چاپ عکس روی بنر برای اطلاع رسانی محصولات جدید و تبلیغات هر چه موثرتر محصولات
 • چاپ بنر عریض: چاپ بنر عریض جهت هرگونه تابلو تبلیغاتی از قبیل بیلبورد و تابلو سردرب فروشگاه‌ها و…
 • چاپ بنر مناسبتی: چاپ بنر مناسبتی جهت تقدیر و تشکر و یا چاپ بنر زیارت و همچنین چاپ بنر زائر و چاپ بنر کربلا

چاپ بنر تهران

نکاتی در خصوص چاپ بنر

بیشترین متریال بنر از کشورهای چین و کره وارد می شوند. بنرهای کره ای از مقاومت بیشتر و کیفیت چاپ بهتر و بالاتری برخوردارند و به زبان ساده تر، رنگ راحت تر و بهتر روی بافت بنر کره ای می نشیند.

چاپ بنر سفارشی می‌تواند به انتشار و انتقال پیام بازاریابی و معرفی محصولات یا خدمات کسب و کار شما کمک کند. روزانه هزاران بنر در سراسر بیلبوردها و معابر نصب می شوند، تنها چیزی که می تواند بر روی مخاطبان و بینندگان بنرهای شما تاثیر گذار باشد و نگاه ها را جذب کند، ایده ی خاص، طرح خاص و طراحی جذاب آن می باشد.

زمانی که یک نوع از تبلیغات بصورت محدود وجود داشته باشد، خواه ناخواه توجه ها را به خود جلب می کند. ولی در حال حاضر برد با شرکت یا مجموعه ای است که بتواند دیدگان مخاطب را درگیر تبلیغات خود کند. بنرها به دلیل نوع متریال و دستگاه چاپ مخصوص خود از قیمت بسیار پایین تری نسبت به پلات و لمینت برخوردارند .

 

مجموعه ما بنا به استفاده ای که بنر دارد خدمات پس از چاپ بنر را به شما مشتریان گرامی ارائه میدهد و شما می توانید این خدمات را در سامانه ثبت سفارش آنلاین انتخاب نمایید :

دور بری بنر:

پس از چاپ حاشیه های سفید در پیرامون کار برش می خورد و کار نهایی بدون حاشیه ارائه می شود.

ولد کردن بنر:

منظور از ولد کردن، تا کردن و چسباندن لبه‌های پیرامون بنر  است تا بتوان در سازه هایی نظیر داربست از آن استفاده نمود.

پانچ بنر:

حلقه‌های فلزی ست که در قطرهای مختلف به کار دوخته می‌شود. بسیاری از مکان‌ها برای سهولت کار نصاب، بنرها بعد از ‏چاپ پانچ می‌شوند‎.

تسمه دوزی:

بر اساس نوع کار و میزان مقاومت موردنیاز کششی، در صورتیکه بنر درون قابی قرار نمی‌گیرد و محیط و دور آن آزاد ‏باشد، (کاربردهای بلندمدت و در معرض باد) برای جلوگیری از پارگی بنر، به‌طور عمده از بغل، تسمه دوزی حاشیه ‏صورت می‌گیرد.

به‌این‌ترتیب که در حاشیه بنر تسمه ابریشمی دوخته می‌شود و تسمه به دلیل مقاومت کششی بالا (بسیار ‏بالاتر از بنر) از پارگی بنر جلوگیری می‌کند‎.‎‏ برای نگه‌داشتن تسمه هم می‌توان آن را پانچ کرد.

لیفه:

برای این کار چاپ بنر را به‌اندازه دلخواه از پشت تا می‌کنند و آن را کاملاً به سطح زیرینش می‌چسبانند، به‌ نحوی ‌که دیگر امکان ‏عبور چیزی از میان آن نیست. به‌این‌ترتیب در برخی کاربردها، به‌خصوص سازه‌های داربستی، مقاومت بنر در برابر کشش ‏افزایش می‌یابد و در مواقعی که از نظر زمانی فرصتی برای تسمه دوزی نیست، مقاومت آن تا حدی، به بنر تسمه دوزی شده ‏نزدیک می‌شود.‏‎

مطالب مرتبط :    چاپ بنر در شرق تهران    چاپ بنر در غرب تهران

مزایای چاپ بنر فوری تهران چیست ؟

 • چاپ بنر فوری در سایزهای مختلف
 • قابلیت گسترده شدن در ابعاد بزرگ
 • مقاومت چاپ و جوهر، در مقابل باد، آب، رطوبت، نور خورشید و سایر عوامل محیطی
 • متنوع بودن از نظر جنس، ابعاد و تراکم
 • سرعت چاپ بالا
 • چاپ با بهترین وضوح و کیفیت بالا
 • یافتن مشتریان بیشتر و در نهایت فروش بیشتر
 • دید بهتر کاربران به شما
 • وزن کم و سبک بودن
 • عدم محدودیت در سایز
 • امکان چاپ تعداد کم

 

چاپ شاسی ارزان و باکیفیت

مرکز طراحان اطلس بیشتر از ۳۰ نوع خدمات چاپی اعم از چاپ شاسی ارزان را ارائه می دهد که هم ارزان قیمت هستند هم پرطرفدار،‌ همچنین مجهزترین وسایل مربوط به چاپ را داریم.

تحویل انواع شاسی در سایز ها و البته طرح های متنوع متناسب با چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل شما از ویژگی های خدمات چاپ ما است.

چاپ عکس و چاپ شاسی روی کاغذ لاستر (مات یا براق) :

چاپ شاسی ارزان تمام MDF برروی بیش از ۲۰ سایز متنوع در لابراتوار تخصصی چاپ عکس چاپ انجام می شود. چاپ روی همه سایز های شاسی هم به صورت افقی و هم عمودی انجام می شود. چاپ شاسی در این مرکز برروی شاسی های با سایزها مختلف با لبه های مشکی و چوب مرغوب انجام میشود. چاپ عکس روی کاغذ لاستر همراه با چاپ روی شاسی از سری معمول ترین و پرمصرف ترین سری های چاپ روی شاسی چاپ روی کاغذ لاستر می باشد. کاغذ لاستر از سری کاغذ های مات و یا براق است و بدون بافت و یکدست می باشد و از ویژگی های این کاغذ علاوه بر قیمت ارزانتر نسبت به سایر کاغذ ها این است که رفلکس نور ندارد.

مشخصات چاپ عکس روی کاغذ لاستر همراه با چاپ شاسی :

 • ابعاد قابل چاپ : بیش از ۲۰ سایز استاندارد
 • رنگ لبه شاسی: مشکی
 • نوع گوشه ها: تیز مستطیلی
 • جنس چوب شاسی: تمام Mdf
 • جنس کاغذ: لاستر ( مات یا براق )
 • شستشو : قابل شستشو با ابر مرطوب

چاپ عکس و چاپ شاسی روی کاغذ سیلک:

نصب کاغذ سیلک روی شاسی هم برای این نوع کاغذ هم روی شاسی ۸ میل ، ۱۶ میل و ۳۰ میل انجام می شود. برای چاپ روی شاسی خصوصا در ابعاد بزرگ کاغذ سیلک و همچنین متالیک بیشتر توصیه میشود. چاپ عکس ها نیز در این مرکز در لابراتوار تخصصی زیر نظر مجموعه ما با بالاترین وضوح و کیفیت انجام می پذیرد.

چاپ عکس روی کاغذ سیلک یا ابریشمی همراه با چاپ و نصب روی شاسی از دیگر محصولات چاپ دیجیتالی مجموعه تخصصی چاپ ما می باشد. چاپ روی کاغذ سیلک جز حرفه ای ترین کاغذ های عکاسی با کنتراست بالا می باشد. از ویژگی های بارز این کاغذ نسبت به کاغذ لاستر یا مات ضخامت بیشتر و مقاومت بالاتر این کاغذ می باشد و همچنین خاصیت ضد اثر انگشت بودن این کاغذ است.

مشخصات چاپ عکس روی کاغذ سیلک همراه با چاپ شاسی :

 • ابعاد قابل چاپ : بیش از ۲۰ سایز استاندارد
 • جنس کاغذ: سیلک
 • جنس چوب شاسی: تمام Mdf
 • نوع گوشه ها: تیز مستطیلی
 • رنگ لبه شاسی: مشکی
 • شستشو : قابل شستشو با ابر مرطوب

چاپ روی کاغذ سیلیک

چاپ عکس و چاپ شاسی روی کاغذ متالیک:

چاپ عکس روی کاغذ متالیک از بهترین و مرغوب ترین و البته گرانترین کاغذ های چاپ عکس در ایران می باشد ( دارای بالاترین تراکم نقره می باشد). این نوع کاغذ به دلیل دارا بودن درصد نقره بالا دارای درخشندگی و شفافیت بسیار بالا می باشد و برخلاف کاغذ براق دارای مقاومت بسیار بالا است.

این نوع کاغذ به دلیل براق بودن بدون بافت می باشد و بسیار مناسب برای عکس های در سایز بزرگ، اسپرت، عکس های طبیعت و تصاویر تک شی می باشد. نصب کاغذ متالیک روی شاسی هم برای این نوع کاغذ هم روی شاسی ۸ میل، ۱۶ میل و ۳۰ میل انجام می شود. چاپ عکس ها در این مرکز در لابراتوار تخصصی عکاسی زیر نظر مجموعه با بالاترین کیفیت و وضوح انجام می پذیرد.

مشخصات چاپ عکس روی کاغذ متالیک همراه با چاپ شاسی :

 • ابعاد قابل چاپ : بیش از ۲۰ سایز استاندارد
 • جنس کاغذ: متالیک
 • جنس چوب شاسی: تمام Mdf
 • نوع گوشه ها: تیز مستطیلی
 • رنگ لبه شاسی: مشکی
 • شستشو : قابل شستشو با ابر مرطوب

چاپ عکس با شاسی مکعبی رومیزی :

چاپ عکس با شاسی مکعبی رومیزی قطعا یکی از زیباترین و هیجان انگیز ترین هدیه هایی است که می توانید برای چاپ عکس های شخصیتان بر روی شاسی انتخاب کنید.

اگر به دنبال محصولی برای دادن یک هدیه ماندگار هستید و یا می خواهید تصویر فرزند دلبندتان را در زمان ها و سن های متفاوت روی میز خود داشته باشید و یا می خواهید تصویر عکس های همسرتان را از ایتدای زمان آشنایی تا به امروز را در یک پکیج زیبا روی میز کار و یا منزل خود داشته باشید به طور قطع چاپ عکس با شاسی مکعبی می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

مشخصات چاپ شاسی ارزان مکعبی رومیزی :

 • ابعاد قابل چاپ هر عکس : سایز ۱۰x10 سانت
 • جنس کاغذ: لاستر مات، سیلک، متالیک
 • تعداد عکس روی هر مکعب: ۶ عکس مربع
 • نوع گوشه ها: تیز مکعبی
 • فضای تخت روی میز : جیر با اصطکاک بالا روی میز
 • شستشو : قابل شستشو با ابر مرطوب

شاسی مکعبی رومیزی

چاپ عکس روی پلکسی :

چاپ عکس روی پلکسی از محصولات جدیدی است که به تازگی در بسیاری از آتلیه های عکاسی و همچنین در کشور مورد استفاده قرار می گیرد. در این محصول عکس چاپ شده به جای نصب مستقیم بر روی شاسی برروی یک ورق پلکسی ( غالبا سفید رنگ ) نصب و سپس بر روی عکس یک ورق پلکسی بی رنگ قرار می گیرد که حس شیشه را روی عکس به شما می دهد و درخشش و جلوه فوق العاده این به محصول و عکس شما می بخشد.

امکان نصب عکس با پلکسی بر روی شاسی نیز میسر می باشد که البته با وجود ضخامت بسیار مطلوب و ماندگاری بسیار بالای آن این کمبود احساس نمی شود. ضخامت پلکسی زیر و روی عکس مجموعا حدود ۵ میلیمتر می باشد.

مشخصات چاپ عکس روی پلکسی :

 • ابعاد قابل چاپ : بیش از ۲۰ سایز استاندارد
 • جنس کاغذ عکس : سیلک
 • جنس زیر عکس: پلکسی مات زیر عکس و پلکسی شیشه ای روی عکس
 • نوع گوشه ها: گرد
 • رنگ لبه پلکسی: سفید
 • شستشو : کاملا قابل شستشو و اسپری
همچنین بخوانید!     چاپ عکس دلخواه روی بشقاب

چاپ عکس با شاسی پازلی :

چاپ عکس پازلی نیز یکی از شاسی های هیجان انگیز و زیبایی مرکز تخصصی چاپ ما می باشد که در سایز های متنوع خدمت مشتریان گرامی ارائه می شود. در این روش عکس شما برروی ورق چوبی شاسی نصب و سپس به صورت کاملا پازلی برش می خورد و برروی یک صفحه مشکی رنگ قرار داده می شود.

از این شاسی پازلی هم برای بازی کودکان و هم برای نصب بروی دیوار می توان استفاده کردو این شاسی برخلاف شاسی های ساده و یکدست دارای بافت های پازلی است که جلوه ی خاصی به عکس و شاسی شما می بخشد که همین امر باعث شده توجه بسیاری از مشتریان گرامی این مرکز را به خود جلب کند. امکان چاپ این عکس با شاسی پازلی روی کاغذ های لاستر مات ، سیلک و متالیک مقدور می باشد.

مشخصات چاپ عکس روی شاسی پازلی :

 • ابعاد قابل چاپ : بیش از ۲۰ سایز استاندارد
 • جنس کاغذ عکس : لاستر مات، سیلک، متالیک
 • جنس چوب شاسی: تمام Mdf
 • نوع گوشه ها: گرد
 • رنگ لبه شاسی: مشکی
 • شستشو : قابل شستشو با ابر مرطوب

سفارش چاپ شاسی ارزان و فوری :

شما می توانید برای تغییر ظاهر منزل و محل کار خود یا در سالن پذیرایی و یا اتاق خود از خدمات ما استفاده کنید. تا بتوانید خاص باشید. مطمئنا برای اینکه خروجی با کیفیتی داشته باشیم نیاز است که از راهنمایی های تخصصی ما روی شاسی بهره مند شوید. ما سفارشات عمده شما را می پذیریم و در نتیجه تخفیفات بسیار شگفت انگیزی را به شما ارائه می دهیم.

چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه با بهترین کیفیت و قیمت ارزان

جنس مرغوب کاغذ گلاسه یکی از دلایل محبوبیت چاپ گلاسه بوده که کاربرد زیادی مثل چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه نیز دارد. این کاغذ در هر دو چاپ دیجیتال و افست مورد استفاده قرار می گیرد. گرچه باید بدانید که در چاپ علاوه بر جنس گلاسه، جنس های کتان ، تحریر و .. در کاغذ استفاده می شود.

در این مطلب قصد داریم ابتدا در مورد کاغذهای گلاسه ، تحریر و کتان صحبت کنیم و سپس در مورد کاربردهای مختلف چاپ گلاسه صحبت می کنیم.

کاغذ گلاسه چیست؟

کیفیت کاغذ های گلاسه یا همان کاغذ روغنی نسبت به کاغذ های معمولی بهتر است. سطح صاف و براق از ویژگی های اصلی این کاغذ است که برای کارهایی که نیاز است وضوح و کیفیت رنگ و تصویر بالا باشد و چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه استفاده می شود.

زمانی که گفته می شود وزن ۸۰ یا ۷۰ گرم ، منظور ضخامت کاغذ است. کاغذ موجود در  چاپ گلاسه، وزن های متفاوتی دارد.  به بیانی دیگر، بر روی کاغذ گلاسه روکشی براق کشیده می شود.

یکی از دلایل کاربرد بالای کاغذ گلاسه در چاپ ، جذب یکنواخت جوهر است. بین کاغذ ها، گلاسه جز مرغوب ترین آن ها است. کیفیت چاپ روی گلاسه ارتباط مستقیم با گرماژ کاغذ دارد. هر چه گرماژ کاغذ بیشتر شود، کیفیت چاپ بالاتر می رود. استفاده از روکش براق باعث ایجاد سطحی صاف بر روی کاغذ می شود. در نتیجه مقاومت آن هم بالاتر می رود.

کاربرد کاغذ گلاسه چیست؟ (چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه)

همان طور که در ابتدای مطلب بیان کردیم، کاغذ گلاسه با توجه به کیفیت و تنوع بالای آن کاربردهای مختلفی دارد. : مجله ها روزنامه انواع مختلف کتاب ها دارای تصاویر با کیفیت و …. جزو کاربردهای چاپ گلاسه می باشد.  هم چنین برای جلد روی انواع : بروشور کاتالوگ سربرگ ساک های دستی کاغذی کارت ویزیت و دیگر محصولات چاپی، می توان از چاپ گلاسه استفاده کرد.

پوشش روی کاغذ گلاسه چیست؟

آیا می دانید لمینت چیست؟ اگر می خواهید سطح گلاسه خود را از خط و خش دور نگه دارید باید سطح آن را پوشش دهید. به این عمل پوشاندن سطح کاغذ، لمینت گفته می شود. لمینت ها معمولا ضخامت های مختلفی دارند. این ضخامت بر حسب واحد میکرون اندازه گیری می شود. لمینت ها دارای ضخامت های خیلی پایینی هستند و در انواع مات، براق یا مخملی ارائه می شوند.

چاپ عکس رنگی رو کاغذ گلاسه

حتما بخوانید:  نکات مهم برای انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ عکیس

معرفی کاغذ کتان

تاکنون به جنس پول و اسکناس ها توجه کرده اید؟ جنس کاغذ موجود در اسکناس، کتان است. جنس کاغذ موجود در اسکناس، همان کتان است. کاغذ کتان در چاپخانه ها برای استفاده در کارت ویزیت کاربرد زیادی دارد.

مشتریان ما می توانند، در سفارش بروشور، کاتالوگ، تراکت و … نوع کاغذ چاپی روی آن ها را انتخاب نمایند. ما در چاپ و تبلیغات خودمان انواع کاغذ های چاپی را در اختیار مشتریان قرار می دهیم.

مثلا یک مشتری سفارش محصول چاپی بروشور می دهد. با توجه به صفحه سفارش بروشور، مشتری می تواند نوع جنس بروشور را تعیین کند.  بسته به سلیقه و نیاز مشتری چاپ گلاسه، تحریر و کتان انتخاب می شودجنس بروشور می تواند گلاسه یا تحریر باشد.

مطابق به نیاز خود می توانید از سلفون مات یا براق برای پوشش دهی جلد بروشور استفاده کنید. انتخاب این مورد با توجه به نیاز مشتری تعیین می شود.

ما در مجموعه خود در تلاش هستیم که با توجه به خدمات گسترده ای که داریم و با تمرکز به نیاز مشتری بهترین خدمات را در حوزه چاپ داشته باشیم. از این رو هر گونه محصول چاپی با بهترین روش های تولیدی و بالاترین کیفیت قابل چاپ است.

پس اگر تا الان برای سفارش محصول چاپی خود مردد بوده اید، بهتر است عجله کنید. با بررسی سایت ما شک و تردید شما کنار گذاشته می شود. هر گونه ای سوالی در این خصوص دارید ، می توانید از کارشناسان ما بپرسید.

 قیمت کاغذ گلاسه چند است؟

همانند دیگر خدمات، چاپ کاغذهای گلاسه با توجه به عوامل متعددی تعیین می شود این پارامترها شامل تعداد برگ کاغذ گرم به کار رفته در کاغذ پوشش روی کاغذ کاغذ نوع A4 باشد یا A5 تعیین کننده قیمت این محصول چاپی است.

کاغذ های A4 فروش بسیاری دارند. پس جنس کاغذ A4 موجود در بازار همان تحریر است. پس کاغذ تحریر نسبت به گلاسه کیفیت پایین تری دارد. از نظر مقاومت، کاغذ تحریر مقاومت کم تری نسبت به چاپ گلاسه دارد. معمولا اضافه کردن متن یا تصویر به صورت دستی در تحریر در مقایسه با گلاسه آسان تر است.

کاربرد کاغذ تحریر ( هدر ۴ ) معمولا از کاغذ تحریر در : کتاب های درسی قبض فاکتور برگه های A4 موجود در بازار و… استفاده می شود. به دلیل جنس روغنی چاپ گلاسه ، نوشتن روی آن را کمی دشوار می کند. پس برای راحتی تایپ می توان از روان نویس در این کاغذ استفاده کرد. کاغذ تحریر معمولا هزینه پایین تری نسبت به گلاسه دارد.

قیمت چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه ارزان

یکی از مرسوم ترین کاغذ ها برای چاپ برای اینکه هم کیفیت خوبی داشته باشد و هم مرقوم به صرفه باید کاغذ گلاسه است که هم جلوه مناسبی دارد و چاپ روی کاغذ گلاسه ارزان قیمت خواهد بود.

این دلیلی است برای استفاده زیاد کاغذ گلاسه است برای چاپ عکس و طرح های مختلف که باعث میشود با چاپ دیجیتال سریع و ارزان مواردی که نیاز دارید را چاپ کنید.

نمونه هایی از کارت ویزیت با برش خاص و جذاب

اگر شما هم از کارت ویزیت های ساده و تکراری خسته شده اید و از طراحی آنها صرف نظر کرده و میخواهید کارت ویزیت خود را خلاقانه و حرفه ای طراحی کنید؛ پیشنهاد میکنیم با انتخاب یک برش خاص و مناسب با موضوع کسب و کارتان، کارت ویزیت خود را نسبت به رقبا برجسته تر کنید؛ اگر می خواهید تصوری ماندگار از کارت ویزیت خودایجاد کنید، راه موثر برای ایجاد نقطه تفاوت برای شما، انتخاب اشکال متفاوت است؛ طراحی کارت ویزیت با برش خاص ، بیشتر از کارت معمولی هزینه خواهد داشت و همچنین زمان بیشتری را در چاپخانه نیاز دارد، اما تاثیر موثرتری بر ذهن مخاطب شما می گذارد.

اینطور که، بنا به طرح و ایده شما قالب اختصاصی ساخته می شود و به همین جهت از سایر رقبا متمایز دیده خواهید شد؛ فراموش نکنید یک کارت ویزیت جذاب می تواند تاثیر شگفت انگیزی در ساخت تصویری ماندگار در ذهن مخاطب ایجاد کند.

موضوعی که در رابطه با چاپ کارت ویزیت های خلاقانه باید به آن توجه کرد این است که، علی رغم تمام جذابیتی که این گونه برش‌های خاص می‌توانند در نگاه اول داشته باشند، تهیه و چاپ آن‌ها با هزینه بسیار بالایی همراه خواهد بود؛ در ادامه چند نمونه کارت ویزیت با برش خاص و حرفه ای برای ایده گرفتن به شما ارائه خواهیم کرد…

مرتبط بخوانید: روانشناسی رنگ ها در طراحی کارت ویزیت

نمونه کارت ویزیت با برش خاص

 

کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با طراحی و برش خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت با طراحی و برش خاص
طراحی کارت ویزیت با برش خاصطراحی کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت با برش خاصطراحی کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت خاصطراحی کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت با برش خاصطراحی کارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت با برش خاص
کارت ویزیت با برش خاصکارت ویزیت با برش خاص

 

مرتبط بخوانید: اهمیت چاپ صحیح در کارت ویزیت

مجموعه طراحان اطلس قادر است با طراحی های ویژه و برش‌های گرد کارت ویزیت با کیفیت،جذاب و مقرون به صرفه‌ای را به مشتریان خود ارائه دهد.

توجه

جهت سفارش طراحی و چاپ انواع کارت ویزیت با شماره های زیر تماس بگیرید.
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۸۷۸۰۲۰ – ۰۹۱۲۴۶۶۶۴۶۹

شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰

همچنین شما عزیزان میتوانید قبل از اقدام به تهیه کارت ویزیت اختصاصی خود، با مشاورین مجموعه “طراحان اطلس” در این زمینه به صورت رایگان مشورت کرده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

 

 

 

کارت ویزیت حرفه ای چه اطلاعاتی را به ما میدهد؟

کارت ویزیت به عنوان یکی از مهمترین اقلام ست اداری، در بازاریابی تجارت‌های گوناگون نقش به سزایی دارد. به همین دلیل چگونگی طراحی و چاپ کارت ویزیت بسیار مهم بوده و باید به اطلاعاتی که در آن درج می‌شود توجه بسیار کرد.

کارت ویزیت دارای فضایی کوچک برای ارائه اطلاعات گوناگون است. در نتیجه انتخاب اطلاعات قابل ارائه روی کارت ویزیت موضوع حساس و بسیار مهمی به‌نظر می‌رسد. بسیاری از افراد کارت ویزیت را تنها یک ابزار ارتباطی می‌دانند در حالی که کارت ویزیت به‌نوعی یک ابزار تبلیغاتی نیز تلقی می‌گردد. بنابراین بسیار مهم است که با حفظ تعادل در میزان اطلاعات ارائه شده، بتوان موارد ضروری برای ایجاد ارتباطی کامل را در اختیار مخاطب گذاشت.

اطلاعات اصلی در کارت ویزیت حرفه ای

درج بعضی از اطلاعات روی کارت ویزیت ضروری است. به این معنا که در صورت نبود این اطلاعات و یا غلط بودن آن‌ها، کارت ویزیت به کارتی بی‌اثر تبدیل خواهد شد. از جمله‌ی این اطلاعات می‌توان به نام و هویت صاحب کارت، تخصص، جایگاه شغلی و اطلاعات تماس اشاره کرد.

اطلاعات درج شده روی کارت ویزیت برای آن است که ایجاد ارتباط با صاحب کارت را تسهیل کند. بنابراین در درجه اول باید نام شخص حقیقی یا حقوقی صاحب کارت به‌درستی روی آن نوشته شود. معمولا این نام با فونتی بزرگ‌تر و متفاوت طراحی می‌شود؛ تا بیشتر از سایر اطلاعات دیده شود. نکته مهم دیگر که به هنگام طراحی کارت ویزیت باید به آن توجه کرد انتخاب درست نام است. به عنوان مثال لزومی ندارد اسم شناسنامه‌ای شخص روی کارت نوشته شود. چراکه بسیاری از افراد علاقه دارند در حوزه کاری خود با نام مستعار شناخته شوند.

تخصص و جایگاه شغلی، اطلاعات ارزشمند دیگری است که روی کارت باید درج شود. اگرچه این موضوع بسیار ساده به‌نظر می‌رسد؛ اما در موارد زیادی دیده شده که یکی از این دو مورد فراموش شده است. در واقع بسیاری از افراد جایگاه شغلی را با تخصص اشتباه می‌گیرند؛ و این موضوع باعث می‌شود که چنین اطلاعات ارزشمندی جایگاه خود را روی کارت ویزیت از دست بدهند. به عنوان آخرین نکته در این مبحث توجه داشته باشید که اگر می‌بایست اطلاعات بیشتری درباره تخصص فرد، روی کارت ویزیت درج شود؛ بهتر است از فونت کوچک‌تر استفاده کرده و در ادامه، جایگاه شغلی و تخصص او در بخش مناسبی از کارت قرار گیرد. البته می‌توان این اطلاعات تکمیلی را در پشت کارت ویزیت نیز درج کرد.

در نهایت اطلاعات تماس، سومین و آخرین اطلاعات ضروری است؛ که باید روی کارت ویزیت ثبت شود. ضروری بودن اطلاعات تماس از این جهت است که موجب برقراری ارتباط بین صاحب کارت و مخاطب خواهد بود. طبیعتا هرچه اطلاعات تماس ساده‌تر و در دسترس‌تری وجود داشته باشد؛ امکان دریافت تماس بیشتر خواهد بود. در دنیای امروز وجود شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل، از ضروریات یک کارت ویزیت کامل است. در هنگام انتخاب روش‌های تماس نیز بهتر است هر دو سمت تماس‌گیرنده و صاحب کارت ویزیت در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ممکن است برقراری ارتباط از طریق ایمیل درج شده در کارت ویزیت برای صاحب کارت ساده به نظر برسد؛ اما برای مخاطبان خاص او دشوار باشد. این در حالی است که در بعضی موارد و برای مخاطبان دیگر، اطلاعات تماس در شبکه‌های اجتماعی مشهور از تمام راه‌های گفته شده ساده‌تر خواهد بود.

اطلاعات جانبی کارت ویزیت

آنچه در بالا گفته شد شامل اطلاعاتی بود که حضور آن‌ها برای معنا یافتن و کاربردی بودن کارت ویزیت ضروری است. اما هر کارت ویزیت بنابر نیازهای خاص، نوع مخاطبان و حوزه فعالیت، می‌تواند دارای اطلاعات بیشتری نیز باشد.

لوگو و شعار تبلیغاتی، اولین اطلاعات جانبی است که طرح ظاهری کارت ویزیت را جذاب می‌کند. البته این اطلاعات بیشتر برای کارت ویزیت ‌های شرکتی کاربرد دارد؛ و برای کارت ویزیت های شخصی آنچنان جذاب نیست.

اطلاعات ارتباطی صاحب کارت ویزیت در فضای مجازی از موارد دیگری است که درج آن‌ها در کارت ویزیت احتمالا مفید باشد. امروزه وب‌سایت اختصاصی و آدرس پروفایل در شبکه‌های اجتماعی مختلف، پل ارتباطی خوبی بین مخاطبان و کسب‌وکارهای گوناگون شده است. یک پیشنهاد جذاب در این زمینه، طراحی یک صفحه اختصاصی در سایت برای دریافت‌کنندگان کارت ویزیت و هدایت آن‌ها به این صفحه با استفاده از درج QR-Code روی کارت ویزیت است.

در نهایت تا حد ممکن باید از ارائه اطلاعات اضافی روی کارت ویزیت خودداری کرد. همان‌طور که گفته شد کارت ویزیت ابزاری برای ایجاد ارتباط است؛ و قرار نیست به معرفی کامل و جامع صاحب کارت و خدماتش بپردازد.

 

 

نمونه کارت ویزیت های جذاب با طراحی خاص

کارت ویزیت اولین، ساده ترین و پرکاربردترین ابزار تبلیغاتی، جهت معرفی کسب‌ و‌ کار شماست؛ به طور کلی کارت ویزیت ها به سه شکل عمودی، افقی و مربعی به چاپ می‌رسند؛ در واقع طراحی صحیح و چاپ مناسب کارت ویزیت ها نکته‌ای است که همواره باید به آن توجه داشت؛ به عنوان مثال چگونگی درج اطلاعات، استفاده از لوگوی تجاری، توجه به توناژ رنگی و جنس مناسب آن از موارد حائز اهمیت در این زمینه است. امروزه جهت افزایش ماندگاری و ظاهری زیباتر، از روکش‌های سلفون مات و براق و لمینت در چاپ کارت ویزیت ها استفاده می‌گردد. افزودن سطح UV، نقره‌کوب و طلاکوب به کارت نیز از دیگر مواردی است که می‌تواند زیبایی ظاهری آن را چندین برابر کند. در این بخش همراه ما باشید تا در ادامه شما را با چند نمونه کارت ویزیت با طراحی خاص و جذاب، آشنا کنیم؛

هرگز این نکته را فراموش نکنید، که طراحی حرفه ای کارت ویزیت زمانی مورد توجه قرار میگیرد که از کیفیت بالایی در بخش چاپ برخوردار باشد.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

عدم توجه به هر کدام از نکات مهم در طراحی کارت ویزیت و چاپ صحیح آن می‌تواند به راحتی این کارت تبلیغاتی را به یک کارت بی‌فایده بدل کند. به همین دلیل مجموعه‌ی  با دارا بودن مجرب‌ترین متخصصان در زمینه طراحی و چاپ کارت ویزیت‌ قادر ‌به ارائه کارت ویزیت های جذاب و با کیفیت به مشتریان خود می‌باشد.

همچنین این مجموعه به عنوان اولین و تنها ارائه‌دهنده ابزاری جهت طراحی آنلاین و رایگان محصولات چاپی همچون کارت ویزیت، سربرگ، تراکت، بروشور، کارت دعوت و … مفتخر است که با گردآوری مجموعه‌ای از طرح‌های متنوع و جذاب امکان انتخاب کارت ویزیت دلخواه و ویرایش آن متناسب با اطلاعات تجاری هر فرد به صورت کاملا رایگان و آنلاین را برای مشتریان عزیز خود فراهم کرده است. همچنین پس از انتخاب طرح دلخواه و ویرایش آن امکان ثبت سفارش و قرارگیری آن طرح در فرآیند چاپ باکیفیت نیز از دیگر مزایایی است که به صورت اتوماتیک توسط مجموعه “طراحان اطلس” ارائه می‌گردد.

نمونه کارت ویزیت با طراحی خاص

 

طراحی کارت ویزیت
کارت ویزیت خاص چوبینمونه کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت جذاب
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت جذاب
نمونه کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزی خاص
نمونه کارت ویزیتنمونه کارت ویزیت شیشه ای
کارت ویزیت خاصکارت ویزیت جذاب
نمونه کارت ویزیتنمونه کارت ویزیت
کارت ویزیت جذابنمونه کارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت شیککارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت حرفه اینمونه کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزیت شیک
نمونه کارت ویزیت حرفه اینمونه کارت ویزیت شیک
نمونه کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت خاصکارت ویزیت حرفه ای و خاص
نمونه کارت ویزیت شیکنمونه کارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت خاصکارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت شیککارت ویزیت شیک
نمونه کارت ویزیت خاصکارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت حرفه ایکارت ویزیت حرفه ای
نمونه کارت ویزیت شیکنمونه کارت ویزیت شیک
نمونه کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزیت خاص
کارت ویزیت حرفه ایکارت ویزیت خاص
نمونه کارت ویزیت خاصنمونه کارت ویزیت حرفه ای

 

 

توجه

جهت سفارش طراحی و چاپ انواع کارت ویزیت با شماره های زیر تماس بگیرید.
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۸۷۸۰۲۰ – ۰۹۱۲۴۶۶۶۴۶۹

شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰

همچنین شما عزیزان میتوانید قبل از اقدام به تهیه کارت ویزیت اختصاصی خود، با مشاورین مجموعه “طراحان اطلس” در این زمینه به صورت رایگان مشورت کرده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

 

رنگ در فاکتور چه معانی دارد؟

فاکتورها یکی از مهمترین اسناد تجاری در کسب‌ و‌ کارها هستند؛ بنابراین باید به نحوی طراحی و چاپ شوند که از اعتبار حقوقی کافی برخوردار باشند؛ همانطور که میدانید تنها فاکتورهای رسمی، مورد تایید مراجع مرتبط همچون اداره‌ی امور مالیاتی و دارایی قرار می‌گیرند. در نتیجه برای اطمینان از ارزشمند بودن فاکتورهای صادر شده، باید به ویژگی‌های یک فاکتور رسمی توجه داشت؛ در این بخش ترتیب و معانی رنگ در فاکتور رسمی، از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد. البته دیگر فاکتورهای فروش که رسمیت نداشته و صرفا بنابر خواسته‌ی خریدار صادر می‌گردند هم می‌توانند در رنگ‌های متنوعی طراحی و چاپ شوند.

در این نوشته قصد داریم به بررسی نکات مهمی درباره معانی رنگ در فاکتور رسمی بپردزایم؛ در ادامه همراه ما باشید…

رنگ در فاکتور رسمی

فاکتورهایی که مورد تایید اداره دارایی هستند، در خصوص رنگ محدودیت خاصی ندارند؛ در نتیجه فاکتورهای تک رنگ، دو رنگ و چهار رنگ را می‌توانید برای ارائه به سازمان اداره دارایی تهیه کنید؛ اما معمولا برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، فاکتورها را با چاپ تک رنگ یا دو رنگ تهیه می‌کنند. وقتی از روش چاپ تک رنگ یا دو رنگ برای چاپ فاکتور استفاده می‌شود، برای هر برگه‌ی فاکتور، رنگ خاصی اختصاص داده میشود.

استفاده از کاغذهای رنگی علاوه بر تنوع و زیبایی بخشیدن به فاکتور، تقسیم‌بندی و کاربرد هر برگه را مشخص می‌کند. انتخاب این رنگ ها مشروط به رعایت قوانین خاصی است که در ادامه به بررسی هرکدام از آنها میپردازیم.

رنگ در فاکتور

۱- رنگ برگه‌های فاکتور

در این بخش، ذکر این نکته بسیار ضروری است، که تعداد برگه‌های فاکتور برای اداره دارایی اهمیتی ندارد، اما باتوجه به اینکه هر کسب‌و‌کاری باید یک برگه فاکتور را برای فروشنده، برگه‌ای را برای ثبت در اسناد حسابداری و برگه‌ای را برای خریدار تهیه کند؛ فاکتورها معمولا به صورت دو یا سه برگی تهیه می‌شوند.

برگه اول که به مشتری ارائه میشود؛ سفید رنگ بوده و معمولا از کاغذ ۸۰ گرمی تهیه می‌شود. برای برگه دوم و سوم غالبا از رنگ‌های آبی، زرد، سبز، قرمز و صورتی استفاده می‌کنند. معمولا جنس برگه‌های دوم و سوم نازک‌تر بوده و از کیفیت پایین تری (۴۰ تا ۵۵ گرم) برخوردارند.

۲- رنگ شماره فاکتور

موضوع حائز اهمیت دیگر در بحث رنگ فاکتور، توجه به رنگ شماره سریال فاکتور است؛ طبق قوانین تهیه فاکتور رسمی، این شماره سریال حتما باید به رنگ قرمز باشد؛ این شماره سریال همانطور که از نامش پیداست، نباید تکراری باشد؛ و روی هر فاکتور باید یک شماره سریال اختصاصی چاپ شود. در حقیقت شماره سریال درج شده روی هر فاکتور نباید پرینتی باشد. به همین دلیل شماره سریال فاکتورها معمولا به وسیله‌ی دستگاهی مخصوص، با رنگ قرمز و به صورت برجسته روی فاکتور درج می‌شود. بنابراین باید توجه کنید که دستگاه‌های شماره‌ زن دستی و همچنین شماره‌های پرینت شده، به هیچ‌وجه مورد قبول مامورین دارایی نیستند.

توصیه میکنیم اگر اطلاعات فروشنده ثابت است؛ این اطلاعات نیز در مرحله چاپ و به صورت پرینت شده در محل مدنظر درج شود.

رنگ شماره سریال فاکتور

۳- رنگ فاکتور، متناسب با جنس کاغذ

نکته‌ی دیگر درباره استفاده از رنگ‌های مختلف در فاکتور، به موضوع جنس کاغذ برمی‌گردد. گاهی فاکتورهای چند برگی با استفاده از کاغذهای کاربن‌لس (بدون نیاز به کاربن) تولید می‌شوند. این کار کمک می‌کند تا بدون گذاشتن کاربن بین برگه‌های فاکتور، هرچه در برگه‌‌ی اول درج می‌شود؛ در برگه دوم و سوم نیز ثبت گردد. اما نکته‌‌ی اساسی این است که کاغذهای کاربن‌لس، مناسب پرینت گرفتن با پرینتر لیزری و جوهر افشان نیست؛ و حتما باید با پرینتر سوزنی یا چاپ افست، عمل چاپ روی آن‌ها انجام شود. همچنین رنگ کاربن این کاغذها معمولا مشکی یا آبی است؛ که توصیه می‌شود مبتنی بر رنگ‌های انتخابی، برای کاغذ و چاپ روی آن، رنگ مناسب انتخاب شود.

 

توجه

برای سفارش طراحی و چاپ انواع فاکتور فروش و فاکتور رسمی با شماره های زیر تماس بگیرید.
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۸۷۸۰۲۰ – ۰۹۱۲۴۶۶۶۴۶۹

شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰

 

بررسی ویژگی های انواع فاکتور

همانطور که میدانید، فاکتور برگه ای با ماهیت تجاری است که توسط فروشنده و با توجه به خرید صورت گرفته جهت تحویل به خریدار صادر می گردد؛ فاکتورها انواع مختلفی دارند؛ که بر اساس ویژگی‌ های متفاوت تقسیم بندی می‌شوند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به سایز، درجه رسمیت، جنس برگه، طراحی، نوع چاپ، شروع شماره فاکتور و گرماژ کاغذ آن اشاره کرد؛ هرکدام از این ویژگی ها خاصیت متفاوتی به فاکتور می‌دهد و موجب می‌شود فاکتور، دارای کارایی‌های متنوعی باشد؛ که در این مطلب قصد داریم به بررسی هرکدام بپردازیم؛ شما عزیزان با آشنایی و درنظر گرفتن این ویژگی ها میتوانید مناسب ترین نوع فاکتور را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید.

بررسی انواع فاکتور از نظر رسمیت

فاکتورها فارغ از ویژگی‌های ظاهری شان، از نظر اعتبار حقوقی در دو نوع رسمی و غیر رسمی طراحی و چاپ می‌شوند؛ فاکتورهای رسمی برای آن دسته از مشاغل و کسب‌ و کارهای حقیقی و حقوقی که بایستی نسخه ای از فاکتور را به اداره مالیات تحویل دهند کاربرد دارند. در واقع چنین مشاغلی وظیفه داشته مالیات بر ارزش افزوده مشتری را نیز محاسبه نمایند. و در صورتی که افراد دارای این گونه مشاغل این نوع از فاکتورها را به اداره مالیات ارائه ندهند جریمه شده و بایستی مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کنند.

در مقابل این، فاکتور غیررسمی تنها برای اعلام قیمت و ارائه به مشتریان تهیه می‌شود؛ از این رو ممکن است بسیاری از ویژگی‌های فاکتور، رسمی را در بر نداشته باشد. طبیعی است که چنین فاکتوری در مراجع حقوقی نیز فاقد اعتبار است.

فاکتور فروش و فاکتور رسمی

مرتبط بخوانید: چاپ فاکتور فروش و فاکتور رسمی

انواع فاکتور از نظر سایز

فاکتورها معمولا در دو سایز A4 و A5 طراحی و چاپ می‌شوند؛ از نظر قانونی هم فاکتور، رسمی می‌تواند در این دو سایز چاپ شود؛ اما طبق قاعده عرفی، اندازه فاکتور رسمی بهتر است A4 باشد، این باعث میشود تا اطلاعات متعددی که باید در فاکتور رسمی درج شود، براحتی و با در اختیار داشتن فضای کافی، در برگه درج شود.

اما در خصوص فاکتورهای غیررسمی، با توجه به اینکه هدف از تولید آن، ارائه به اداره امور مالیاتی نیست؛ می‌توان از هر سایز دلخواهی استفاده کرد.

تقسیم بندی فاکتورها مبتنی بر نوع طراحی

نوع طراحی فاکتورها نیز یکی دیگر از عوامل ایجاد تفاوت میان آن ها شده؛ از نظر طراحی، فاکتورها در دو نوع سربرگ دار و بدون سربرگ هستند. فاکتورهای بدون سربرگ را میتوانید به طور معمول در فروشگاه های لوازم التحریر و لوازم اداری به شکل آماده، خریداری نمایید. اما با این حال اگر فاکتور منحصر به فردی را نیاز داشته باشید، لازم است که بنا بر نیاز و سلیقه خود اقدام به طراحی و چاپ یک فاکتور خاص نمایید.

انواع فاکتورها از نظر جنس و گرماژ برگه

فاکتورها از نظر جنس و گرماژ کاغذ مورد استفاده نیز، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؛ در حقیقت مسئله روش استفاده از فاکتور، می‌تواند بر نوع کاغذ انتخابی موثر باشد. کاغذ تحریر ۸۰ گرمی، اولین و مناسب ترین گزینه برای چاپ فاکتور است. این کاغذ با چاپ توسط پرینتر کاملا هماهنگ بوده و اگر فاکتورها توسط نرم‌افزارهای صدور فاکتور تهیه شود، انتخابی بسیار عالی خواهد بود.

گزینه معمول و مورد استفاده دیگر کاغذ کاربن‌لس ۵۵ گرمی است. این نوع کاغذ برای فاکتورهایی که به‌صورت دستی تکمیل می‌شوند کاربرد دارد.

بررسی انواع فاکتور از نظر نوع چاپ

برای چاپ یک فاکتور، بایستی موارد مختلفی مثل جنس کاغذ، تعداد برگه، سایز کاغذ، کاربن‌دار و بدون کاربن بودن برگه‌ ها و رنگ فاکتور و… مورد توجه و بررسی قرار بگیرند.

از نظر تعداد برگه فاکتور ها به دسته های ۲برگی، ۳برگی و ۴برگی تقسیم میشوند؛ علاوه بر آن امکان چاپ فاکتور ها در نمونه های تک رنگ، سیاه و سفید، چاپ دو رنگ، چاپ چهار رنگ ( آبی، قرمز، زرد و مشکی) وجود دارد.

فاکتورهای مختلف مبتنی بر شماره

از جمله ویژگی‌هایی که به فاکتورها رسمیت می‌بخشد؛ وجود شماره فاکتور، بر روی آن است؛ شماره فاکتور، با دستگاهی مخصوص و پس از مرحله چاپ روی فاکتورها درج می‌شود. این شماره قرمز رنگ، که حالتی برجسته دارد، روی هر برگه فاکتور، متفاوت است.

رعایت این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا فاکتور، تولید شده، برای ممیز مالیاتی معتبر و قابل استناد باشد. موضوع مهم دیگر آغاز و تسلسل شماره سریال فاکتور است؛ مراجع قانونی عدد مشخصی را برای شروع شماره سریال فاکتورها تعیین نکرده‌اند؛ اما درباره تسلسل آن باید بیشترین دقت و حساسیت صورت گیرد. تجربه ثابت کرده است که یکی از نشانه‌های درستی حساب‌ها، وجود تسلسل در فاکتورهای ثبت شده است.

شماره فاکتور

 

 

 

 

 

 

چاپ فاکتور فروش و فاکتور رسمی

فاکتور چیست؟ فاکتور، یک سند تجاری و رسمی است که پس از تایید خرید، توسط فروشنده محصول یا خدمات به خریدار ارائه می گردد؛ در این برگه تجاری محتویات خرید اعم از نوع محصول، تعداد و قیمت آن باید به طور دقیق ذکر گردد. به‌طور کلی فاکتور ها به دو گروه فاکتور رسمی و فاکتور فروش تقسیم می‌شوند؛ فاکتور فروش در بسیاری مواقع از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا علاوه بر اینکه که صدور آن به منزله‌ ی دریافت وجه از خریدار و تحویل کالا به او میباشد، در مورد بعضی محصولات حکم گارانتی را نیز دارد. بدین صورت که با تحویل کالای معیوب و فاکتور (به عنوان برگه گارانتی) به فروشنده، می‌توان از گارانتی مدت‌دار کالا استفاده کرد. به همین جهت چاپ فاکتور فروش بسیار مهم و کاربردی میباشد؛

در ادامه ابتدا شما را با تفاوت های فاکتور فروش و فاکتور رسمی آشنا کرده و سپس به معرفی و بررسی انواع مختلف فاکتور فروش خواهیم پرداخت؛ همراه ما باشید…

چاپ فاکتور فروش

تفاوت فاکتور فروش و فاکتور رسمی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، فاکتورها به دو گروه فاکتور فروش رسمی و فاکتور فروش معمولی تقسیم می‌شوند؛ نحوه قرارگیری محصولات و خدمات در این دو به نوع خدمات و محصولات بستگی دارد؛ به طور مثال فاکتوری که توسط فروشنده مغازه و سوپرمارکت صادر می‌شود با فاکتوری که توسط یک شرکت واردکننده محصولات تجاری ارائه می‌گردد بسیار متفاوت است.

در نوع اول، نیازی نیست یک برگ از فاکتور به اداره دارایی و امور مالیاتی ارائه شود؛ در صورتی که در نوع دوم متناسب با نوع کسب و کاری که وجود دارد، یک سند تحت عنوان فاکتور بابت معامله فی‌مابین، تهیه و توسط فروشنده به خریدار با مهر یا امضا تحویل داده میشود. و می‌بایست این سند توسط یکی از طرفین به سازمان امور مالیاتی ارائه شود. بنابراین فاکتور اول در گروه فاکتور فروش معمولی و دومی در نوع رسمی قرار می‌گیرد.

چاپ فاکتور فروش

چاپ انواع فاکتور فروش

یک فاکتور زیبا و چشم نواز می تواند نشان دهنده اعتبار کار و شغل شما عزیزان باشد. اگر همچنان به دنبال مکانی برای طراحی و چاپ فاکتور می باشید، مجموعه تخصصی چاپ اطلس بهترین پیشنهادها را برای شما عزیزان دارد. چاپ فاکتور کاربن لس و چاپ فاکتور تحریر با زیر فاکتور های الوان و چاپ فاکتور مالیاتی در انواع گوناگون از جمله فاکتور های قابل عرضه مجموعه می باشد

چاپ فاکتور کاربن لس NCR

امروزه، چاپ فاکتور کاربن لس ، از پرمصرف ترین انواع فاکتور در کشور می باشد؛ از مزایای فاکتور کاربن لس این است که برای نوشتن فاکتور شما نیازی به قرار دادن کاربن بین برگه های فاکتور نخواهید داشت؛ چاپ فاکتور کاربن لس در مجموعه چاپ اطلس، در سه خانواده چاپ تک رنگ مشکی یا سورمه ای ، دو رنگ قرمز مشکی و یا چهار رنگ ( فول رنگی ) و به صورت صحافی شده کامل و با شماره ملخی قرمز فارسی امکان چاپ دارد.
“در چاپ فاکتور به ازای هر شماره متناسب با تعداد برگ انتخابی شما برگه تحویل داده خواهد شد؛ برای مثال در انتخاب ۲۰۰۰ شماره ۳ برگی، به ازای هر شماره ۳ برگه تحویل داده میشود یعنی برای سفارش ۲۰۰۰ شماره ۶۰۰۰ برگ تحویل داده خواهد شد.”

چاپ فاکتور تحریر ۷۰ زیر الوان ۶۰

چاپ فاکتور تحریر ۷۰ گرم با زیر الوان ۶۰ گرم، به دلیل قیمت مناسب جزو فاکتور های پرمصرف بازار محسوب می شود. در فاکتور تحریر برخلاف فاکتور کاربن لس در بین صفحات نیاز به کاربن مجزا دارند؛ اما به دلیل اینکه در چاپ فاکتور تحریر از کاغذ های عمومی استفاده میشود تا حدی کیفیت چاپ فاکتور تحریر بالاتر است. چاپ فاکتور تحریر در ۴ گروه چاپ میشود. چاپ فاکتور تک رنگ مشکی، چاپ فاکتور ۲ رنگ، چاپ فاکتور تمام رنگی و یک نوع فاکتور تحریر ۷۰ گرم با زیر الوان ۶۰ گرم تک رنگ می باشد. چاپ فاکتور تحریر به صورت صحافی شده کامل و با شماره ملخی قرمز فارسی می باشد که به صورت ۲برگی و ۳برگی قابل ارائه می باشد.

 

چاپ فاکتور قبض یک سوم A4

نوع دیگر محصولات چاپ فاکتور، چاپ فاکتور قبضی یک سوم A4 می باشد. فاکتور قبضی به دو صورت تک برگی (دسته چکی) و ۲ برگی یا ۳ برگی چاپ میشود. چاپ فاکتورهای ۲ برگی یا ۳ برگی قبضی نیز به دو صورت تحریر ۷۰ با زیر الوان ۶۰ گرمی و یا کاربن لس چاپ و عرضه میشود. چاپ فاکتور قبضی به صورت صحافی شده کامل و با شماره ملخی فارسی می باشد.

چاپ فاکتور رسمی دارایی (مالیاتی)

از دیگر محصولات سری فاکتور، فاکتور رسمی دارایی می باشد. چاپ فاکتور رسمی دارایی به سه صورت کاربن لس، مخصوص پرینتر و معمولی قابل چاپ می باشد. چاپ کلیه فاکتور های رسمی دارایی به صورت سایز استاندارد A4 و تک رنگی می باشد. سری فاکتور های رسمی دارایی مالیاتی به صورت ۱۰۰۰ عددی در ۲۰ دسته فاکتور صحافی و دسته بندی خواهند شد.

چاپ فاکتور فروش رسمی

نحوه سفارش فاکتور فروش

 

توجه

برای سفارش طراحی و چاپ انواع فاکتور فروش و فاکتور رسمی با شماره های زیر تماس بگیرید.
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۸۷۸۰۲۰ – ۰۹۱۲۴۶۶۶۴۶۹

–  شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰