طراحی سایت

طراحی سایت

بعد از خرید دامنه مورد نظر و نصب سیستم مدیریت محتوای مورد نیاز گام بعدی طراحی قالب برای سایت است. در طراحی سایت ، شما به عنوان یک طراح باید بازدید کننده را در نگاه اول به کاربر همیشگی سایت تبدیل کنید.

طراحی سایت

نکات مهم در طراحی سایت

رعایت نکات زیر در طراحی سایت الزامی است.

رنگ بندی

در انتخاب رنگ بندی سایت باید توجه کنید سایتی که در حال طراحی قالب آن هستید، چه موضوعی دارد؟

نکته: استفاده از رنگ های تند فقط باید در بخش هایی از سایت باشد که قصد دارید توجه کاربر جلب شود. اگر در همه جای سایت از رنگ های تند و با کنتراست بالا استفاده کنید باعث خستگی کاربر و نارضایتی او خواهد بود.

سایز و نوع فونت

یکی از مهم ترین نکات در طراحی سایت استفاده از فونت خوانا با اندازه مناسب است.

نکته: اگر مطالب سایت شما بیش از اندازه ریز یا درشت باشد نتیجه آن نارضایتی کاربر و ترک سایت شما خواهد شد.

منو ها و مسیریابی

شما باید کوتاه ترین مسیر را برای دسترسی کاربر به مطالبتان در نظر بگیرید. اگر حجم مطالب زیاد است می توانید از ۲ یا چند منوی مختلف استفاده کنید و بخش بندی مطالب سایت را گسترش دهید.

یک راه دیگر برای بهبود مسیریابی سایت، استفاده از نقشه سایت است.

تصاویر

برای بخش های مختلف سایت از تصاویر مرتبط و با کیفیت استفاده کنید. توجه داشته باشید کیفیت تصاویر باید خوب و با حجم کم باشد. و سایز تصاویر هم باید متناسب با مطلب شما انتخاب شود.

نکته: اگر مقالات طولانی می نویسید حتما از یک یا چند تصویر مرتبط استفاده کنید.

فرم تماس

یک بخش فراموش شده در طراحی سایت وجود بخش تماس با ما و اطلاعات تماس است. سایتی که هیچ اطلاعات تماسی از خود ارائه نمی کند در جلب اعتماد مخاطبان نا موفق خواهد بود. در نتیجه فروش و سود دهی آن تا حد چشمگیری کاهش خواهد یافت.

سرعت سایت

یک بخش بسیار مهم هم در طراحی سایت و هم در بهینه سازی آن مربوط به سرعت سایت می شود.

سایت واکنشگرا

روز به روز به تعداد کاربران وب گرد تلفن هوشمند افزوده می شود. پس سایتی که  قابل نمایش بر روی تمامی دستگاه هاست، موفق است.

نکته: منوها و تصاویر سایت باید در دستگاه های مختلف بدون مشکل قابل نمایش باشد. و کاربر برای پیمایش سایت نیاز به اسکرول کردن نداشته باشد.

اندازه فونت هم باید در تلفن های همراه درشت تر باشد. تا قابلیت خوانا بودن را از دست ندهد.